Yalancının mumu yatsıya kadar yanar!

İçişleri eski Bakanı Ayşegül Baybars, eşi Emri Kadri’nin mal varlığına konan tedbir hakkında açıklama yapmazken, kendi mal varlığına tedbir koyulduğuna ilişkin haberleri yalanladı.

İçişleri eski Bakanı Ayşegül Baybars, eşi Emri Kadri’nin mal varlığına konan tedbir hakkında açıklama yapmazken, kendi mal varlığına tedbir koyulduğuna ilişkin haberleri yalanladı.
Ancak Başsavcılık kaynakları ısrarlı. Karar alındı, tebligat gönderildi ama Baybars’ın eline ulaşması birkaç gün sürebilir.
Sınır dışı edilen Avustralyalı uyuşturucu baronu Mark Buddle ile ilişkileri nedeniyle HP’de lağvedilen MYK’nın üyesi olan Batur Sağlamer ve Ayşegül Baybars’ın eşi Emre Kadri’nin banka hesaplarına da geçen hafta tedbir konmuştu.
Batur Sağlamer’in kardeşi Barış Sağlamer ise 500 Euro’luk banknotları bir dövizcide bozdurarak sınırdan Güney’e geçerken mali polis tarafından tutuklanmış, hatta bu konuyla ilgili mahkemeye çıkarılmıştı.
Görünen o ki HP Parti Meclisi de bu haberleri göz önünde bulundurarak, yeni MYK’da Batur Sağlamer ve Ayşegül Baybars’ın isimlerine yer vermedi.
Ayşegül Baybars dün sosyal medyada yaptığı açıklamada, hakkında çıkan haberleri yalanlarken, “imar planı döneminde, kendi arazilerine ilişkin kişisel taleplerini yerine getirmediğim bazı odaklar, haklarında verilen cezalara rağmen hakkımda her gün yayınlar yapmaya, şahsımı ve ailemi itibarsızlaştırmaya devam ettiler, hala devam ediyorlar” dedi.
Sayın Baybars isim vermese de eğer söz ettiği kurum Star Kıbrıs ve Ada TV ise şunun bilinmesini isteriz.
Star Kıbrıs o gün başta İskele halkı olmak üzere rant planı olarak ünlenen imar planındaki haksızlıklara karşı bölge halkının sesini duyurmuştu.
Nitekim o gün yaptığımız haberciliğe hem dönemin Başbakanı olan Ersin Tatar, hem de ondan sonra gelen Ersan Saner ve Faiz Sucuoğlu da kayıtsız kalamadı. Hatta Sayın Tatar, hükümeti bozmak pahasına o rant planına geçit vermedi.
Baybars’ın adıyla ünlenen rant planı kimse tarafından imzalanmadı.
Kısaca o gün yaptığımız habercilikti.
Bugün yaptığımız da evrensel normlarda gazeteciliktir…
Haberimiz mali polisin soruşturması ve Başsavcılık kaynaklarına dayanmaktadır.
Yani bu iddialar bize ait değil, mali polise aittir. Mal varlıklarına tedbir ve banka hesaplarının dondurulması kararı da Başsavcılığındır.
Ayşegül hanım eğer bir ispatta bulunmak istiyorsa ona bir tavsiyemiz var. Bugün yarın kredi kartıyla yaptığı bir alışverişin örneğini kamuoyu ile paylaşsın.
Belki kendisinin haberi olmayabilir. Ama hem kendisinin hem de eşinin hesaplarının dondurulduğunu kredi kartları çalışmayınca rahatlıkla görebilir.
Önümüzdeki birkaç gün soruşturmada yeni bulgular ortaya çıktıkça gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Gerçeklerin güzel bir huyu vardır. Er veya geç ortaya çıkar. Yalancının mumu da yatsıya kadar yanar. Bizden söylemesi…Bu haber 4327 defa okunmuştur

:

:

:

: