Türkiye Tatar’a özel jet hediye etse ne yapardınız?

Rum lider Anastasiadis, Yunanistan’ın hediye ettiği makam uçağını teslim almak üzere dün Atina’daydı.

Rum lider Anastasiadis, Yunanistan’ın hediye ettiği makam uçağını teslim almak üzere dün Atina’daydı.
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis konuşmasında, Güney Kıbrıs’a hediye edilen makam uçağına atıfta bulunarak, bunun “Mati” bölgesinde çıkan yangınlar sonrasında Yunanistan’ın yanında duran Güney Kıbrıs’ın gösterdiği cömertliğe küçük bir karşılık olduğunu dile getirdi.
Bu gelişmeler olurken kimse Güney’de “vay efendim bizim çok daha başka ihtiyaçlarımız var, nasıl Yunanistan bize özel uçak verir, onun yerine şunu versin, bunu versin” de demedi.
Peki bizde aynı durum yaşansa ne olurdu? Türkiye Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a özel jet hediye etse ne yapardınız?
Tahmin etmek zor değil. “Bizi Türkiye’ye bağlıyorlar” söyleminden tutun da söylenmedik tek bir söz bile kalmazdı.
Nitekim bunun canlı örneğini de yaşadık.
Geçen yıl KKTC’yi ziyaret eden TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeye bir 'Cumhurbaşkanlığı Sarayı' ve 'Millet Bahçesi' yapılacağını müjdeledi.
Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu'nda milletvekillerine hitap eden Erdoğan, 'KKTC Cumhurbaşkanlığı'nın ne doğru düzgün bir binası ne de ülkenin doğru düzgün bir parlamento binası var. Bunu KKTC'ye yakıştırmıyoruz. Devlet olmanın ifadesi budur. Bu projeyi hayata geçirmek suretiyle nasıl bir Kıbrıs Türklerine ait devlet varmış, bunu birilerinin görmesi lazım” ifadelerini kullanmıştı.
O tarihten sonra yapılan tartışmaları hatırlayalım.
Vay efendim bizim hastanemiz yeterli değilmiş, yollarımız eksikmiş, okulumuz yetmezmiş… Saray yerine bunlar niye yapılmazmış…
Sanki yol, hastane, okul yapılmamış gibi haksız söylemlerle fırtınalar koparıldı.
Bu söylemlerde bulunanlara sormak lazım. Elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı? Neden gidermediniz bunca yıl bu eksiklikleri.
Şimdi Türkiye bu ülkeye yapımını tamamen kendi üstleneceği bir saray ve parlamento binası yapmaya kalkınca neden bu kadar celallendiniz?
Bakın Rumlara… Yunanistan Başbakanı, Rum lider Anastdasiadis’e özel uçak hediye ediyor. Kimse de neden böyle yaptın diye yaygara koparmıyor.
Oysa bizde anavatan Türkiye ağzıyla kuş tutsa bile ne yazık ki bazılarına asla yaranamıyor.
Türkiye düşmanlığı sadece bugünü değil geleceğimizi de zehirliyor. Bizden söylemesi…

Bu haber 6269 defa okunmuştur

:

:

:

: