DOĞRU YOLDA GİDİYORUZ

Dijitalleşme diye başlık atmıştık o gerçekleşti. Türkiye hakkında yazılarımızda bahsetmiştik.

Dijitalleşme diye başlık atmıştık o gerçekleşti. Türkiye hakkında yazılarımızda bahsetmiştik. Türkiye’nin girdiği yolda kazanan taraf olacağını hep yazdım. Rusya’nın gazı kesmesi sonucu neticeler ortada … Kıtlık hakkında yazılar yazdık, Türkiye’nin aldığı defans hamleleri sonucu bunu savuşturdu. Odessa limanlarında bekletilen mallar tüm Avrupa ya gönderildi.
Herkes Somali de ne işimiz var diyordu? Biz de Somali’nin konumunu görerek elzem konuları buralara aktardık. Türkiye’nin oralarda nasıl karşılandığını da yazdık çizdik. Oranın deniz kavşağı olmasından dolayı nelere muktedir olduğunu da yazdık bunun yanında Sevakin adasının neden kiralandığını da neler yapıldığını da aktardık.
IMF ye borcu ödenen SOMALİ’ de nefes alan tek güç yine Türkiye .
Hollanda’da tahıl ambarları yakıldı. Çiftçilerin eylemlerini gördük. Kıtlık getirmek isteyenlerin amaçlarına hizmet edenler vardı. Afrika da 4.5 milyon km2 de yetiştirilen tarımın ilk ürünleri eski adı Türkiye olan el cezire’den ilk ürünler dünyaya gönderildi.
Bunlardan kaçımızın haberi oldu? Haber kanallarına bağımlı olarak yaşayanların haberinin olması imkansızdı! Öyle de oldu.
Aktardıklarımızı hayal ürünü olarak görenler bugün ne düşünüyor merak ediyoruz?
Türkiye'nin Libya da attığı adımlardan da bahsetmiştim. Türkiye kontrolü elinde tutuyor.Libya da hakim güç NATO idi. Bugün gelinen belli.
Dijitale geçiş de başlandığını yazmıştık. Bunu da COvit 19 sonrasında patlak veren Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında başladığını da yazdık.
Yeni ticaret yolları ve Türkiye'nin konumu hakkında da yazdık çizdik. Kısacası biz gördüklerimizi sizlere aktarmaya çalıştık.
IMF !nin alım listesinde 10. Sıraya çıkan bir Türkiye yolunda hızlı bir şekilde yürümeye devam ediyor.
Ben yukarı da ki yazarken bazıları ortaya analizlerini koyduğumuz konularda negatif düşerken sonuçlarının bizleri görüşleri ile aynı neticede olması bizleri sevindirdi.Biz kendi hayallerimizi yazmadık .Gördüklerimizi bir süzgeçten geçirdikten sonra sizlere aktardık. Biz tarihi iyi okuduk. Türk devletinin attığı adımları iyi okuduk. Durduğu yeri iyi anladık. Öyle aktardık.Kimse Türkiye karşıtı manevraların geleceğini konuşmuyorken biz sizlere stratfor raporundan bahsettik. Bu rapor neticesinde gelen yaptırımları , hamleleri gördük.Hepsi ilerleyişi durdurmak içindi.
Dünya'nın en büyük rafinerisi yapıldı. Dünya'nın en büyük lityum fabrikası yapılıyor. Bor dünyada en çok bizde rezerv durumda.İşlenmeye başlandı.Tüm seviye de işlenmeye başlandı. Ham madde olarak satılmıyor.Toryum madenini bilen bilir uzunca anlatmamıza gerek yok.Toryum’u enerjiye çevirebilmenin yolu nadir toprak elementleridir. Türkiye bunu bulduğunu dünyaya 1000 yıl yetecek kadar rezerv olduğunu açıkladı.
Yerli oto yapılıyor. Kızılelma Savaş uçağı gösterime girdi. Dünya 5. Nesil savaş uçaklarını konuşurken biz bir üst segment için girişimlerimizin sonucunu TEKNOFEST’te sergilemeye başladık. Yerli otomobil için kullanılacak pil i başka kimsede olmayan teknoloji ile kullanılmaya başlandığında o zaman sonuçlarını daha rahat göreceğiz. İnsansız hava araçlarında geldiğimiz nokta belli.
Türkiye tek çeyrekte %7.4 büyüdü. AB ülkelerinde ki durum ortada. Geçen yıl %11 büyüdük. AB ülkelerinde ki durum net bir şekilde ortada. Yani rakamlar ortada iken ortaya bugün bazılarının güdümünde hareket eden muhalif zihniyetlerin etkisine girenleri görüyoruz. Ben ülke nin gittiği yere bakarım. Siyasi fikir çatışmalarının dışında durarak gidişata bakarsanız gözlükleri çıkarırsanız yanılmazsınız. İçeride ki gelişmeleri de dışarıdan bağımsız değendirenlerin düştüğü duruma düşmesinler diye bu dediklerimizi dinlemelerinde fayda var .
DUGİN kızına yapılan suikast de aynı KARLOV suikastine benzediğini düşünüyorum.DUGİN ve PUTİN’in ortadoks – Müslüman yakınlaşmasına bir darbe olduğunu açıklamakta fayda vardır.Suikast ardından PUTİN açıklamasında Ortodoks ve Müslümanların kadim stratejik ortak olduklarını açıkladı. Kısacası mesajı kabul etmiyoruz dedi.
Önümüzdeki dönemde Türkiye hedeflerine hızlı yürüyecek. Girdiği yolda kim Türkiye ile hareket ederse kazanacak.Dünya merkezinde yer alan Türkiye cumhuriyeti devleti büyük aktör olma yolunda gidiyor. Bir dönem yerli para birimleri ile ticaret denenmek istenmişti. O zaman da doların saltanatının sarsılacağını aktarmıştım. EURO da son durum ortada. Dolar’ın da saltanatı sona erecek. Rezerv para olmaktan çıkacağı günü de göreceğiz. Tabi bunlar belli süreçlerden sonra gerçekleşecektir. Kısacası Türkiye kazanan taraf olacaktır!


Bu haber 7518 defa okunmuştur

:

:

:

: