ADİL BİR ÇÖZÜM ESAS OLMALIDIR

Başbakan Ünal Üstel, ‘Mağusa – Yeniboğaziçi - İskele Emirnamesi’ne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, her kesimi çözüme katkı koyma anlayışı ile hareket etmeye davet etti.

Başbakan Ünal Üstel, ‘Mağusa – Yeniboğaziçi - İskele Emirnamesi’ne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, her kesimi çözüme katkı koyma anlayışı ile hareket etmeye davet etti.

SORUNLAR BEKLEYEREK ÇÖZÜLEMEZ

Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi’nde yaşanan kaosa ilişkin yazılı açıklama yapan Başbakan Ünal Üstel, her kesimi çözüme katkı koyma anlayışı ile hareket etmeye davet etti. Üstel, 'Sorunlar bekleyerek çözülmez. Gelin hep birlikte sorunların üzerine gidelim ve ortak çözümler üretelim. İçinde bulunduğumuz durumdan çıkış elzemdir. Adil bir çözüm sunabilmek esas olmalıdır” dedi. Üstel şu ifadeleri kullandı:


EMİRNAME NİÇİN GERİ ÇEKİLDİ?

“Hükümetimiz olumsuzlukları gidermek için karar alarak emirnameyi geri çekti. Emirnameyi geri çekerken esas amaç, daha önce imar planı hazırlanması sürecinde var olan eksiklikleri tüm ilgili taraflarla iş birliği içerisinde çalışarak sağduyulu bir şekilde ortak aklı öne çıkararak gidermekti. Hükümetimizin attığı adım aslında bu bölgemizde ülkemiz için telafisi mümkün olmayacak durumlar yaratma potansiyeli olan sorunlara köklü çözümler getirme amacını taşıyordu.

SİYASİ İRADE ORTAYA KOYDUK

Var olan sorunların üzerini örtme ya da öteleme anlayışımız hiçbir zaman olmadı. Sorunların halının altına süpürülerek gizlenemeyeceğini bilen bir anlayışla sorunların üzerine gidiyoruz. Gitmeye de devam edeceğiz. Bu süreçte bizim için esas olan yeni mağduriyetler yaratmadan, var olan sorunlara süratle çözümler üretilmesini sağlamaktır. Uzayıp giden ve çözüm getirilmeyen her sorunun yeni mağdurlar yarattığı gerçeğini bilerek, sorumluluk bilinci ile sorunları çözmek için siyasi irade ortaya koyuyoruz.
Bu haber 202 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER