Kabahati kendimizde arayalım!..

Kabahat halk olarak bizdedir. Çünkü biz her şeyi tenkit ediyoruz, hiçbir şeyi beğenmiyoruz. Amaca bakmıyoruz, gidilen yolu eleştiriyoruz.

Kabahat halk olarak bizdedir. Çünkü biz her şeyi tenkit ediyoruz, hiçbir şeyi beğenmiyoruz. Amaca bakmıyoruz, gidilen yolu eleştiriyoruz.
Havayolu meselesinde yapılar tartışmalara bakalım. Milli değil… Yüzde 25’i neden devletin?.. Devlet karşılığında ne verecek?..
Bir Allah’ın kulu da sormadı. Bizim istediğimiz nedir? Daha ucuz uçak bileti… Milli olup olmaması o kadar da önemli değildir. Zaten o yüzden birçok insan daha ucuz diye Rum tarafından seyahat etmektedir.
Bu tartışmalara yapmak yerine biz ucuz uçak biletine kavuşacak mıyız? Bunu konuşmalıydık… Ama yapmadık…
Gelelim imar planına…
Ne deniyor? Bu plan yabancılar için yapılıyor? Yabancı menfaatini görüyor… Burada yabancılar kalacak… Burada da şikayetçiyiz…
Peki bizim elimizde ne var? Ganimet arazileri var. Biz bunları satıyoruz. Kızcığımızı, oğlancığımızı evlendiriyoruz. O para ile onlara ev yapıyoruz, araba alıyoruz, düğün yapıyoruz… Kısaca hayata bir başlangıç veriyoruz…
Burada nedir sorun? Yapmayalım, satmayalım… Ganimet kalacak elimizde... Oğlancık da, kızcık da kalacak evde…
Yani İmar planında da devlete köstek oluyoruz…
Gelelim külliye meselesine….
Neymiş? Külliye yapılmasın, okul yapılsın, yol yapılsın, hastane yapılsın…
Yahu bunlar zaten yapılmıyor mu? Ben külliyeyi yaparsam, sana okul, hastane, yol yapmayı keserim diyen mi var?
Buna da karşı çıkıyoruz. Okul, hastane, yol yapımında bir eksiklik varsa kabahat yine bizde. Çünkü biz proje götürmüyoruz. Türkiye neden şikayet ediyor? Kıbrıs için ayrılan para, proje üretilmediği için geri dönüyor.
Şimdi de öyle bir duruma geldik ki, “Türkiye’yi de istemeyiz, parasını da istemeyiz…” söylemine…
Peki Türkiye’nin sana verdiği zarar nedir? Çıksın biri desin ki Türkiye’nin bu vatana şu zararı var. Türkiye bu topraklara gelmeden önce ne olduğunu yaşayanlar biliyor, yaşamayanlara da anlattılar…
Bizi dünyada tek tanıyan Türkiye, tek el uzatan Türkiye… İkide bir biz Türkiye’yi tenkit ediyoruz.
Farz edelim… Havayolundan vazgeçtik, imar planını durdurduk, külliyeyi de engelledik… Türkiye’yi de gönderelim geri… Peki ne olur? Bundan göreceğimiz menfaat nedir?
Biz elimizde olan ganimet her şeye yeter zannediyoruz. Peki o ganimet bitince ne olacak?
Aklımıza başımıza almazsak, hakikati görmezsek, her şeye muhalif olursak sonumuz kötü… Bizden söylemesi…
Bu haber 5967 defa okunmuştur

:

:

:

: