Başın Sağ olsun Türkiye’m

Bartın Amasra da meydana gelen maden ocağın da ki patlamada 41 maden işçisi maalesef hayatını kaybetmiştir.

Bartın Amasra da meydana gelen maden ocağın da ki patlamada 41 maden işçisi maalesef hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden maden emekçilerine Allah’tan rahmet diliyorum, geride kalan aile fertlerine sabretmeleri için duacıyım, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum.
Devletimiz büyük ve güçlüdür mutlaka yaralar sarılacaktır. Belki hayatını kaybeden işçilerin geri gelmesi mümkün değildir ancak geride kalmış ailelerine Devlet sahip çıkacaktır. Hep söylenen bir söz akla gelir keşke olmasa, ancak özellikle madencilik sektörü zaman içinde ki tecrübelere göre ciddi riskler içeren bir meslektir.
Yetkililer oluşan bu gaz sıkışması ve neticesinde ki patlamada bir ihmal olup olmadığının araştırılacağının açıklamasını yaptılar, eminim ki başta Cumhurbaşkan’ı Sn ERDOĞAN verdiği talimatlar ile bu kazanın oluşumu açığa çıkacaktır.
Ne kadar acıdır ki yerin 300 metre altında çaresiz kurtarılmayı bekleyen işçiler ve dışarıda onları bekleyen aileleri Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın.
Bu kömür madenlerinin önemi büyüktür, yine dar gelirli insanların başta ısınma olarak kullandığı bir enerji çeşididir. Bu kömür illaki çıkacaktır ancak riskleri de göz ardı etmeden en güvenilir bir şekilde işletilmeli bu madenler. Türkiye her geçen gün teknoloji konusunda ciddi ilerlemeler sağlamaktadır, madencilikte de en son teknolojinin kullanılması için gerekenlerin yapılacağı açıklamaları zaten yapılmıştır.
Yaralar illaki sarılacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmaması gerekir. Dünya da artan enerji kıtlığın da Türkiye her alternatifi değerlendirmesi gerektiğini düşünenlerdenim.
Bu kazadan sonra yabancı devletler Türkiye’ye başsağlığı dileyip yardım için açıklamalar yaptılar. Belki bunu insani bir teklif ancak birde Türkiye’nin enerji koridorunda merkez olduğunun göstergesidir. Artık başta AB ülkeleri olmak üzere Doğu ülkeleri de şunu görüyorlar güvenli enerji tedariki ancak Türkiye ile birlikte gerçekleşebilir.
Bir kez daha bu talihsiz kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet yaslı ailelerine sabırlar, yaralılara da acil şifalar diliyorum.
Bu haber 4908 defa okunmuştur

:

:

:

: