İSTİKLAL’İN FAİLLERİ TEK TEK YAKALANDI

TC Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin gözaltı sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı. Bu arada teröristi Beyoğlu’na götüren zanlının da yakalandığı açıklandı.

TC Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin gözaltı sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı. Bu arada teröristi Beyoğlu’na götüren zanlının da yakalandığı açıklandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin soruşturmada gözaltı sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı. Gözaltına alınan zanlılardan birinin, Suriye uyruklu kadın teröriste bombayı verdiği belirlenen firari şüpheli B.'yi Bulgaristan'a kaçmak üzere Edirne'ye götürdüğü belirlendi.

Kardeşinin ise yakalanmaması durumunda saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashir'i Yunanistan'a kaçırmaya çalışacağı tespit edildi. Patlamadan sonra kadın teröristi aracıyla Esenler'e götüren zanlının görüntüleri de ortaya çıktı.


İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Taksim İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma derinleşiyor.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gözaltına alınanların sayısının 50'ye yükseldiğini açıkladı.

SALDIRIYLA İLGİLİ YENİ AYRINTILAR

Son olarak polis, saldırıyı düzenleyen Suriye uyruklu kadın terörist Ahlam Albashir'a bomba yüklü çantayı veren firari şüpheli B.'yi Edirne’ye götürenlerin izine ulaştı.

Polis, B. isimli şüpheliyi, Bulgaristan'a kaçırmak üzere Edirne’ye götüren kişinin Ammar Jarkas olduğunu belirledi.

Zanlının kardeşi Ahmet Jarkas'ın da olayın ardından evine götürdüğü terörist Ahlam
Albashir'ı buradan Yunanistan'a kaçırmayı planladığı belirlendi.

SORGU DEVAM EDİYOR

İki şüpheli emniyet ekiplerince yapılan çalışmalarda yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor.

Öte yandan kadın terörist ve firari şüpheli B.'yi olay günü Beyoğlu’na bırakan kişinin Yasir isimli bir kişi olduğu öğrenildi.

İddiaya göre; kadın terörist, Beyoğlu’na gelince B.‘den bombalı çantayı aldı ve İstiklal Caddesi’ne gitti. B. isimli terörist ise aynı araçla geri döndü.

Kadın terörist Ahlam Albashir saldırıyı gerçekleştirdikten sonra B.'yi aradı. Ancak B., olay yerine gelemeyeceğini başının çaresine bakması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Ahlam Albashir taksiyle Esenler’deki adrese geri dönerken B. ise Ammar Jarkas’ın yardımıyla Edirne’ye kaçtı. B.’yi gideceği yere bırakan Ammar Jarkas döndüğü İstanbul'da yakalandı.
Bu haber 519 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER