İSRAİL VE MISIR YAKINLAŞMASI YUNANİSTAN’I KORKUTTU

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomatik hamlelerinden rahatsızlık duyan Yunan basını bölgedeki son durumu haritalı analiz ile okurlarına sundu.

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomatik hamlelerinden rahatsızlık duyan Yunan basını bölgedeki son durumu haritalı analiz ile okurlarına sundu.

Atina yaptığı açıklamalar ile Ege'deki tansiyonu artırmaya devam ederken komşu basınından dikkat çeken bir Türkiye analizi geldi. Erdoğan'ın diplomatik hamlelerinden rahatsızlık duyan Yunan basını bölgedeki son durumu haritalı analiz ile okurlarına sundu.

“Doğu Akdeniz satranç tahtasında yeni diplomatik hamleler” başlıklı analizde Libya mutabakatından bahsedilerek Avrupa'nın da Türkiye'ye anlaşmanın maddelerini uygulamamasının tavsiye edildiğinin altı çizildi.

Türkiye'nin İsrail ile yeni bir dönem başlattığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır lideri Sisi ile el sıkıştığını anımsatan gazete şu değerlendirmede bulundu:

“Analistler, Atina ile güçlü ilişkiler geliştiren Kahire'yi memnun etmek için Türkiye cumhurbaşkanının Libya konusunda önemli tavizler vermesi gerekeceğini tahmin ediyor.”

Daha önce Türkiye'ye yönelik provokatif Haberler yayınlayan Proto Thema ise Türkiye'nin 'provokatif' eylemlere devam ettiğini öne sürdü.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki 'Abdülhamid Han' hamlesine geniş yer ayıran gazete “Miçotakis ve Dendias'ı hedef alıyorlar” dedi.

Haberde 'Türkiye, Yunanistan ile gerilimi sürdürmekte ısrar ederek kışkırtıcı söylemini ve provokatif hamlelerini yoğunlaştırıyor' ifadelerine yer verildi.
Bu haber 521 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER