KKTC suç cenneti mi oldu.

Medya sektöründen deneyimli gazeteci ve TV programlarında ülke gündeminin nabzını tutan değerli kardeşim ALİHAN PEHLİVAN’A dün çocukları önünde yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Medya sektöründen deneyimli gazeteci ve TV programlarında ülke gündeminin nabzını tutan değerli kardeşim ALİHAN PEHLİVAN’A dün çocukları önünde yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu nasıl bir nefret ve kin kusmadır, üstelik taksici bir şerefsiz saldırıyor sevgili Alihan’ın burnunu kırıyor ve kanları akıyor ve çocuklarının önünde.
Ümit ederim bu şahıs polisimiz tarafından tutuklanmıştır. Şu an direk Alihan’dan aldığım bilgi neticesinde bu şahıs tutuklanmamıştır. Bu taksici şahıs ülkemizde turizm de önde giden Acapulko zincirinin personeli, Allah rahmet eylesin Ünal bey hayatta olsaydı bizzat kendi polise teslim ederdi. Yine de geç kalmış değillerdir, eğer KKTC hukuk devleti ise derhal bu voyvoda yargıya intikal ettirilmeli.
Geçenlerde başka bir öğretmen müsveddesi genç bir kadın Kıbrıs Türklerini aşağılıyor, hor görüyor ve alay ederek işe yaramaz insanlar olarak Türkiye kamuoyunun gündemine sosyal medyada getiriyor. Bak haddini bilmez öğretmen Kıbrıs Türk halkı olmasaydı sen ve senin gibiler Kıbrıs’a gelemezdiniz, yetti bu kadar saldırı.
Buradan KKTC Milli eğitim bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu kutluyor ve tebrik ediyorum usulüne uygun davranarak bu şahsın ilişkisini KKTC eğitim bakanlığı ile kesti, helal olsun.
Alihan’ın uğradığı saldırıda kan aktı. Bu şahıs kimdir, kaç yıldır KKTC de çalışıyor, vatandaş mı? Edindiğimiz bilgi neticesinde ise suç dosyasının kabarık olduğu söyleniyor. Ben eminim ki polisimiz gerekeni yapacaktır, bu tiplerin tutuklu yargılanması gerekiyor.
Esas halkımızı düşündüren bu tür olayların artmış olması ve KKTC’NİN suç cenneti olduğu görüntüsü verdiğidir. Bu bizi hem düşündürüyor hem de devletimize olan güvenimizi sarsıyor, bu yalınızca benim düşüncem değildir halkımızın endişesidir.
Yasalar yetersiz kalıyorsa görev KKTC yasamasın da, oylarımız ile seçtiğimiz milletvekillerinde, iktidar olsun muhalefet olsun sorumluluk eşit olmalı.
Yargımız bu tür suçlarda ki yargılama sürecini çok kısa tutmalı ve mahkum etmeli.
Ülkemizin suç cenneti olmasını istemiyorsak, ilgili yetkililer çok hızlı davranmalı.
Trafikte görüyoruz tehlike sürüş yapanlar, kırmızı ışıkta geçenler, telefonda konuşanlar, el kol işareti yapanlar, Alihan’ın yaşadıklarından sonra insanımız polise gitmeye de korkar olacaktır.
Bu güzel ülkenin suç cenneti olmasını engellemek için, geç kalmadan insiyatif alması gerekenler LÜTFEN alsın artık.
Bu haber 3385 defa okunmuştur

:

:

:

: