KKTC Hükümet’i ülkenin sahipsiz olmadığını EL-SEN’E göstermek zorunda kaldı.

İki haftadır hak arama safsatası ile elektrik kurumunda EL-SEN sendikasının yürüttüğü eylemleri başbakan sn. Ünal Üstel’in kararlı duruşu ile durdurdu.

İki haftadır hak arama safsatası ile elektrik kurumunda EL-SEN sendikasının yürüttüğü eylemleri başbakan sn. Ünal Üstel’in kararlı duruşu ile durdurdu. Eylemler hükümetin yeni yasal düzenlemesi karşı yapıldı. Ülkede seçim ile iş başına gelen hükümetin ülkenin geleceği için yapacağı yenilikler için alacağı kararları mevcut statükolarını korumak amacı ile maalesef bunları yaşıyoruz.
EL-SEN halkımızı hiç düşünmeden saatlerce elektrik kesintisi yaptı. Trafolara sabotaj düzenledi tutuklananlar oldu, elektrik üretip KIPTEK’E satan özel kuruluş ve Dünya çapında bulunan AKSA’YA izinsiz gizlice giren EL-SEN üyeleri jeneratörlerin yakıt vanalarını kapattılar ve böylelikle sabotaj yapmış oldular. Polis güvenlik güçlerimiz bunları tutuklayıp yargıya sevk etti.
Bu eylemleri gördüğümüz zaman aklıma 1990’lı yıllarda terör örgütlerinin Türkiye de devlet kurumlarına, şantiyelere düzenlemiş oldukları saldırılar aklıma geldi.
Bu yasal düzenleme ile Türkiye’den elektrik getirmenin önü de açılacak ve artık KKTC enterkonnekte sistem ile Türkiye’ye bağlanmış olacağız. Bu ihale adrese teslim ihaledir iddiaları var EL-SEN’İN ve AKSA’YA verilecek, yani bu saatten sonra iyi ki AKSA var da karanlıkta değiliz.
KKTC de güneş enerjisinde en yüksek en yüksek seviyede faydalanmak istersek, daha büyük bir enerji sistemine bağlı olmamız gerekir, bu da tek adres Türkiye’dir, bu görüş uzman görüşüdür. KIBTEK de olanları hiç yazmak bile istemiyorum ancak çok ciddi rahatsızlıklar var.
2008 yılında STAR MEDYA yönetim kurulu başkanı iş insanı ALİ ÖZMEN SAFA Türkiye’den elektrik getirme ve enterkonnekte olma projesini zamanın hükümetine sunmuştu ancak maalesef kabul görmemişti. Aradan 15 yıl geçti artık elektrik ile ilgili sorun tartışmayacaktık. Ülkenin tüm elektrik hatları ve trafoları yenilenmiş olacaktı, güneş enerjisinden de en yüksek seviyede faydalanacaktık.
Başbakan ÜNAL ÜSTEL ciddi bir duruş gösteriyor ve artık ileride bu sorun ortadan kalkmış olacak. Elektrikte ki bu statükoyu korumak isteyen çevreler şunu yaymaya çalışıyorlar. Türkiye’den elektrik gelemez çünkü Türkiye AB bağlı ondan dolayı Rum tarafı yani Kıbrıs Cumhuriyeti izin vermez bunu da düşünüp çözüm üretecek olan Türkiye CB sn. RECEP TAYİP ERDOĞAN’DIR, artık her şeye burnumuzu sokmaktan vazgeçelim.
KKTC hükümeti kısa zamanda hiç dokunulmamış birden çok çözüm bekleyen sorunlara dokunup kalıcı çözümler üretiyor, kendilerine kolaylıklar dileyerek ALLAH utandırmasın diyerek ben güveniyorum.
Bu haber 4990 defa okunmuştur

:

:

:

: