23 Nisan Ulusal Egemenlik bir yaşam biçimidir

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN de dediği gibi hiçbir güç milletin üzerinde olamaz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN de dediği gibi hiçbir güç milletin üzerinde olamaz. Türkiye yüz yıllık bir yeni Türk cumhuriyeti, Türk milletinin ise yaklaşık 7.000 yıllık bir tarihi var olduğu da iddia ediliyor. TBMM açıldığı zaman yeni Türk devletinin temelleri atılmıştı. Artık modern bir devletin ve tam bağımsız olarak kurulması kaçınılmaz bir ihtiyaçtı ve gerçekleşti.
Atatürk vesayet rejimlerine karşı çıkmış mandacılığı asla kabul etmemişti. Milletin gücünü toparlayarak milli mücadele içerisinde tam bağımsız Türkiye cumhuriyetini silah arkadaşları ile birlikte kurdu.
Bu gün Türkiye 100 yaşında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Dünya’da söz sahibi bir ülke haline geldi. Karadeniz’ den çıkarılan doğal gaz Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Türkiye’nin savunmada yapmış olduğu teknoloji yatırımlarında ve hava savunma ve saldırı silahlarının geliştirilmesi ile Dünya da ki güçlü sıralamanın içerisine girmeyi başardı. Başta terör örgütü PPK ile mücadele verilirken özellikle sınır ötesi operasyonlarda istihbaratı bize, ABD ve İsrail vermekte idi. Savaş uçaklarımız boş kampları defalarca bombaladı. Şimdi ise Türkiye istediği terör mensubunun peşine kendi insansız hava araçları ile düşmekte ve imha etmektedir.
TCG ANADOLU askeri gemisi Dünya da bir ilk olarak tarihe geçmiş oldu. Bu gemi Rum tarafını da rahatsız etti artık Türkiye ulaşmış olduğu teknoloji ile bizim, deniz ve hava sahamızı da kontrol edebilecektir diye haber yaptılar.
Türkiye de yollar, tüneller, barajlar, üniversiteler, hastahaneler ve daha neler, bu 20 yıllık ERDOĞAN iktidarları döneminde başarıldı.
15 Temmuz 2016 tarihinde SN ERDOĞAN başarısız bir darbe kalkışması ile karşı karşıya kaldı. FETO terör örgütü mensupları cumhurbaşkanı ERDOĞAN’I öldürmek için bulunduğu Marmaris’e gittiler. Ondan önceki dönemlerde parti kapatma ve başarılı darbe girişimleri ile dış güçler Türkiye’yi hep kontrol altında tutmayı maalesef başarmışlar. Yani bunları yaşayan Türkiye için tam bağımsız oldu demek güç, yani irade milletin elinden alınmış oldu.
Türkiye ERDOĞAN döneminde istikrarı yakalamış oldu. BM genel kurulunda KKTC’Yİ tanıyın çağrısı yapmak her babayiğidin harcı olmasa gerek. Sn. ERDOĞAN’DAN bizler Kıbrıs Türkleri olarak razıyız Allah da ondan razı olsun.
Onlarca terör örgütü, emperyalizm beşiği olan ABD ve yönetimdeki kişiler sn. ERDOĞAN’I istemiyorsa, seçimde kaybetmesi için çok işler karıştırıyorsa, o zaman bizler sn. ERDOĞAN’IN kazanması için çalışmalıyız.
Türkiye kurulduktan sonra, özellikle de ATATÜRK vefat ettikten sonra ve de özellikle 1947 de ABD yardımları için çeşitli anlaşmalar neticesinde Türkiye de vesayet dönemi başlamıştır. En sonda kanlı Evren darbesi ile milletin iradesi elinden alınmış oldu.
Çok şükür Allah’a sn. ERDOĞAN dönemin de milletin iradesi tecelli etmiş ve yabancı güçlerin uğraşları boşa çıkmıştır. ATATÜRK’ÜN sözü ile “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'
Bu haber 5798 defa okunmuştur

:

:

:

: