Türkiye güçlü bir devlettir, istikrar gerekli olandır

Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan bir gelenektir.

Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan bir gelenektir. Bu özel gün, annelerin fedakarlıklarını, sevgilerini ve sabırlarını takdir etmek ve onları sevgi dolu bir şekilde anmak için ayrıcalıklı bir fırsattır. Devam eden yaşam sürecinde her gün anneler, babalar için olduğu gibi aile ağacı içindeki tüm fertler için önemlidir. Bu nedenledir ki Haziran ayı içinde babalara ayrılan ve onların da aile hayatı içerisindeki rolü ve görev ve sorumlulukları konuşulmakta babalara özel etkinlikler düzenlenmektedir.
Aile olmak, aileyi sürdürülebilir bir yaşamda ayakta tutmak günümüz koşullarında gerekli olandır. Her ne kadar koşullar zor olsa dahi bu konuda yuvayı dişi kuş yapar sözünden hareketle ana olmak yüce bir makamdır. Anneler günü ayrıca, annelerin güçlü, sevgi dolu ve fedakar kişiliklerini vurgular. İnsan yaşamında anne ve çocuk arasındaki ilişki son derece önem arzeder. Annenin çocuğuna sağladığı sevgi, ilgi ve bakım, çocuğun duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimini destekler. Anne çocuk arasındaki sarsılmaz bağ çocuğun gelecekteki ilişkilerini de etkiler.
Her kadın anne olmayabilir ama her evladın bir annesi vardır.Ne demişler anne olmayan her kadın çocuktur. İşte anneler gününde aramızda olsun olmasın tüm anneleri anmak,takdir etmek ayrı bir hassasiyettir.
2023 yılı Mayıs ayının anneler günü de Türkiye’de yaşanan asrın felaketi deprem dolayısı ile binlerce çocuğu ailesiz bıraktığı gibi annelerini de kaybetmelerine neden olmuştur.
Nice anneyi de evlatsız bırakan depremin acısı dinmeyecek ve bu ayrılıklar kalbi duygularda yerini her an için koruyacaktır.
Ülkemizde de derin üzüntü yaratan Şampiyon Meleklerimizi ve dolayısıyla aile fertlerinde ve evlerinde yanan ateşi unutmak mümkün değildir. Bir kez daha annelerine sabır geride kalan aile bireylerine ve kardeşlerine uzun ömürler diliyoruz.
İyi bir anne olmak, her anne için büyük bir sorumluluk ve öğrenme sürecidir. İyi bir anne, çocuklarının sağlıklı bir şekilde büyümesini, gelişmesini ve mutlu olmalarını sağlamak için çaba gösteren ve onlara sevgi dolu bir ortam sunan kişidir.
İyi bir anne olmak için sabırlı, anlayışlı, tutarlı, sevgi dolu ve öğrenmeye açık olmak gereklidir.
Bu gün 8 Mayıs 2023 Pazartesi ve KKTC yurtdışı seçmenin Türkiye’deki seçim için oy verme işlemi yarın 9 Mayıs’da sona erecek. Temennimiz Türkiye’deki seçimlerde istikrarın devamı, teröre geçit verilmemesi ve yapılacak olan projelerin yarım kalmaması yönündedir.
14 Mayıs’a geri sayım başlamış olup o günün anneler günü olması nedeni ile evlatları şehit olan tüm annelerin her günden gayrı bu günde duydukları evlat hasretini paylaşırken, teröre geçit vermemek adına anaların oy doğrultularının önemini bir kez daha göreceğiz. Bütün annelerin günü kutlu olsun derken aramızdan ayrılan annelerimizi rahmetle anıyoruz.
Bu güne söz mü; “Bilgelik bundan sonra ne yapılacağını, beceri bunun nasıl yapılacağını bilmektir. Erdem ise bunu yapmaktır.” Türkiye güçlü bir devlettir. İstikrar gerekli olandır…
Bu haber 3447 defa okunmuştur
  • - 08.05.2023 Anneleri Eğitimsiz geri olan olan hiç bir ülke kalkınamamıştır.

:

:

:

: