Seçimin sonuçlarını okuyamayan kaybeder!

Türkiye’deki seçimlerin ardından görünen o ki seçimler ikinci tura da kalsa TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13. Cumhurbaşkanı olmaya çok yakındır.

Türkiye’deki seçimlerin ardından görünen o ki seçimler ikinci tura da kalsa TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13. Cumhurbaşkanı olmaya çok yakındır.
Her seçimde olduğu gibi bu seçimin de kazanan ve kaybeden açısından sağlıklı bir değerlendirmesi yapılmalıdır.
Görünen o ki muhalefet yaşadığı büyük yenilgiye rağmen neden kaybettiğini anlayamamış görünüyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün elinin masaya vurarak “Buradayım” diye klip çekse de seçim böyle teatral rollerle kazanılamaz.
Muhalefet, Türkiye’de halkın yaşadığı onca ekonomik sıkıntıya, onca toplumsal meseleye rağmen neden adres olamadığını samimi bir şekilde bulmalıdır?
Ancak görünen o ki şu an ne bu soruyu sormaya niyetleri, ne de verilen cevabı anlamaya takatleri vardır.
Şurası net bir gerçektir.
Başta deprem bölgesinde yaşanan peş peşe felaketler ve ekonomik sıkıntılara rağmen halk bu sorunları yine Erdoğan’ın çözebileceğine inanıyor.
Muhalefet cephesinde birbirine benzemeyen 6+1 ortaklığın bu toplumun sorunlarına karşı ne gibi somut vaatlerde bulunduğu zerre anlaşılmadı.
Akılda kalan tek vaat deprem bölgesinde evini kaybedene bedava konut oldu. Ama vatandaş buna da inanmadı.
Maliyetin yüzde 40’ını ödemeleri koşuluyla bu evlerine yapılacağını söyleyen Erdoğan, daha ikna edici bulundu.
Elbette bir de dünyada yükselen milliyetçilik akımının tıpkı Macaristan, Avusturya, Fransa ve pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yükseldiği net olarak görülüyor.
Uluslara arası arenada Türk milletinin hak ve menfaatlerini tamamen Erdoğan tarafından korunacağına kayıtsız şartsız inanan Anadolu halkı, Erdoğan’a “Beni sen temsil et” mesajını güçlü bir şekilde vermiştir.
Diğer taraftan Erdoğan’a verilen desteğin dışında AK Parti’ye de ciddi bir kendine ‘çeki düzen ver’ mesajı gitmiştir. Çünkü AK Parti’nin oylarında son yıllarda hiç bu kadar düşüş görülmemişti.
Millet, görülüyor ki Erdoğan ve Ak Parti’yi ayrı ayrı değerlendirmiş ve kararını buna göre vermiştir.
Bu seçim sonuçlarını okumaktan aciz muhalefet hala daha yaramaz çocuk gibi Erdoğan’a oy veren halka sövüp şikayet ederse iktidar olamaz. Bizden söylemesi…

Bu haber 1692 defa okunmuştur

:

:

:

: