Birlikten kuvvet doğar

Geçen günlerin hemen hemen tek gündem maddesi 25 Haziran 2023 tarihinde yapılacak tek kişilik seçim…

Geçen günlerin hemen hemen tek gündem maddesi 25 Haziran 2023 tarihinde yapılacak tek kişilik seçim…
Siyasi partiler adeta genel seçim varmış gibi propaganda gezilerini sürdürüyorlar. TDP adayına YSK dan onay verilmeyişi TDP oylarının, CTP gideceğini düşünen varsa yanılıyorlar. Kanaatimce aralarındaki ittifak Sayın Akıncı’nın Cumhurbaşkanlığı sonrasında bozulmuştur. Bu partiye mensup seçmen sandığa gitmemeyi tercih edecektir. Sayın Özersay’ın HP olarak taraftarlarının sandığa gideceklerini de sanmıyorum. Bağımsızların seçmeni aileleri ve yakın dost çevreleri olurken geriye kalan siyasi partiler YDP ve DP’nin de kendi adayları için oy kullanacakları malum!
Geriye kalan UBP ve CTP arasında çekişmeli bir seçim olacağı ancak CTP içindeki eskiler yeniler diye olan karışıklığın da dikkate alınması gerekiyor.
Her ne kadar da bazı gazete köşe yazarları UBP milletvekilleri çalışmıyor diye yorum yapsalarda,belki algı yaratırız diye boşuna gayret göstermektedirler. UBP tüm teşkilatları ile Genel Başkan Ünal Üstel başkanlığında sahada varlık gösteren seçimin en güçlü partisi olarak çalışmalarını yürütmektedir. Seçimde geri sayım başlamıştır.
Geçen haftaya damgasını vuran en çok merak uyandıran Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘nın kendi oluşturduğu güçlü hükümet yetkilileri ile KKTC yaptığı ilk ziyaret oldu. Daha sonra ise Erdoğan, Azerbaycan'da KKTC'nin tanınmasına ilişkin önemli bir mesaj vermiştir. Sayın Erdoğan, Basın mensuplarının bu yöndeki sorularına ise “Doğru yorumlar, hayırlı olsun' diyerek kısa ve net cevap vermiştir. Sayın Erdoğan Kıbrıs müzakere masasına katılım için KKTC’ni tanısınlar o zaman düşünülür demiştir.
Dışişleri Bakanı Sayın Hakan Fidan ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ve birlikte adamızda gelen bakan görev arkadaşları ile gücümüze güç katmışlardır.
Bilindiği üzere Sayın Kılıçdaroğlu kazandığımda ilk işim Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Metin Feyzioğlu’nu görevden alacağım dediği beyanı aklıma geldi! Sayın Erdoğan’ın Ercan Hava Limanında kendi aracına Sayın Feyzioğlu ile birlikte Lefkoşa’ya doğru gidişlerini Tv izlerken birliktelikleri ve
değerlerimize sahip çıkılması her zaman için bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.
Sayın Hakan Fidan’nın bakanlık görevini aldıktan sonra sosyal medya hesabı açtığını biliyoruz. Paylaşımlarını okumaktayız.
TRT Haber’in twiter sosyal medya hesabından “Tanju Bilgiç Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi
Yunus Demirer Paris Büyükelçisi
Rauf Alp Denktaş Varşova Büyükelçisi
Mustafa Levent Bilgen Kiev Büyükelçisi olarak atandığını ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan yeni büyükelçilere görevlerini tebliğ etti.” paylaşımını gördük.
Rauf Alp Denktaş’a ve diğer atananlara başarılar dileriz. Kutlarız. Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Varşova Büyükelçisi olarak atanan Rauf Alp Denktaş’a yeni görevinde başarılar dilemiştir. 18 Haziran 2023 tarihinde Türkiye Cumhurbaşkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz adamıza geleceğini memnuniyetle öğrendik. Birlikten kuvvet doğacağı vazgeçilmez inancımızdır. Bu güne sözümüz; Güç, kendini kontrol edebilen, başkalarını yükselten ve insanlığa hizmet eden gönüllerdedir…
Bu haber 3963 defa okunmuştur

:

:

:

: