Söz vermek iradenin taahhüdüdür

İstikrarlı bir yönetim, başarıya giden yolun temel taşlarından biridir.

İstikrarlı bir yönetim, başarıya giden yolun temel taşlarından biridir. Güven, sürdürülebilirlik, yaratıcılık ve dayanıklılık gibi birçok fayda sağlar. İş dünyasında ve hükümetlerde istikrar ve yönetim ilkelerini benimsemek ve icraata koymak ülkeleri daha sağlam ve başarılı bir geleceğe taşıyarak inşa edilebilir. İstikrarlı yönetim, hem çalışanlar hem de toplum için istikrarlı bir geleceğin temelini oluşturur.
KKTC’de istikrarın devamı için halk memnuniyeti esastır. Mali durumla ilgili gerçeklerin dağılımındaki strateji ise mali işbirliği protokolleri ile sağlanandır, ülkemizin mali işbirliği antlaşmaları ise Türkiye nezdindeki istişareler ile imzalanmaktadır. Türkiye ile imzalanan mali işbirliği protokolünün 2023 yılı proğramı 28 Mayıs 2023 tarihindeki seçim sonucu ile seçilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk imzalanan protokol olmuştur. Devamında ise KKTC Başbakanı Sayın Ünal Üstel koalisyon hükümeti ortakları ile 7 Temmuz 2023 tarihinde Ankara’da bulundukları zamanda resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Sayın Cumhurbaşkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Sayın Ünal Üstel yaptıkları ortak basın açıklaması ile KKTC her zaman güçlü Türkiye desteğini alacaklarını teyid etmişlerdir.
Muhalefet yani CTP genel sekreteri ise kendine uymayan ve nezaketini inkar eden bir üslupla “Hadi Mahalleye” diye lafı incir ipi gibi uzatmaktadır. Genel Başkanları ise devamlı erken seçim çağrısı ile, evlere şenlik götürdüğünü sanmaktadır. 25 Haziran seçimlerinin yarattığı gerçek, halkın seçim istemediğidir. Seçimden ve sandığa gitmekten bıkıtığıdır. Sayın Erhürman’nın fırsattan istifade erken seçim yapılmasını istemesi abesle iştigaldir.
Temmuz ayı maaşları HP maaşlara yansıyacaktır denmiş olmasına rağmen uygulanacak yüzdelik henüz netlik kazanmamıştır. Asgari ücretin tesbit çalışmaları sonlanmamıştır. Çarşı endişeli, tüketiciler de pahalılıktan şikayetçidirler. Ev kiralarında döviz kiracının cebini yakarken döviz borcu olanlar ise nerdeyse batak haldedirler. Elbette çaresi üretilecektir…
Grevler nedeniyle son sınavlara giremeyen öğrencilerin ilk dönem sınav sonuçlarına göre birçok aile mağduriyeti bizlere de karne durumları ile yansıtılmış, çocukları için endişe duyan anne ve babaların ızdırabı üzüntümüz olmuştur. Beklenen, öğrencilerin bu zor durumlarına çözüm bulunmasıdır.
Siyasilerin bu dönemde akli selim davranmaları, koalisyonda çatlak varmış gibi söylemlerden vazgeçilmesi, kurumsallaşmış siyasi partilerde seçmeni sandığa götüremeyen ve gerekli çalışmaları yapmayanlara,sandığa gitmenize gerek yoktur diyebilenlerin siyasi disiplin altına alınması zarureti vardır. Her siyasi partinin kurultayının yapılması ve teşkilat yapısına aday kişilerin seçilme durumu tüzüklerinde var olandır. Zamanı geldiği zaman seçimler kurultayda yapılacaktır. 25 Haziran seçim sonucunu UBP kurultayı ile ve olağanüstü kurultay ile ilişkilendirilmesi son derece yanlış bir teşhistir.
Ülkemizde bu yıl içerisinde sayı olarak oldukça fazla trafik kazası olmuş, olmaya da devam etmektedir. Trafik kazalarının yollar,sürücüler,denetim ve trafik açısından nedenlerinin bir kez daha tek tek incelenmesi ve tedbirlerin alınması sağlanmalıdır.
Bu güne sözümüz mü ? Söz vermek, iradenin taahhüdüdür; yerine getirmek, karakterin mührüdür…
Müreffeh yarınlara …
Bu haber 4296 defa okunmuştur

:

:

:

: