Reklamın iyisi kötüsü olmaz

Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz 2023 tarihinde KKTC gelmiştir.

Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz 2023 tarihinde KKTC gelmiştir. Gelişinin önemi ve Ercan hava limanının yeni inşa edilen pistinin ve yolcu giriş/çıkış binalarının açılışını bizzat beraberinde gelen bakanları ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre Başbakan Ünal Üstel ve diğer devlet erkanı ile birlikte yapması ve o günün Barış ve Özgürlük Bayramı olması çoğu kişiyi televizyon ekranlarına kitledi. Kapalı salonda yapılan tören ve açılış için kesilen mavi kurdele ve makasları tutan devlet erkanına günün anlam ve önemine binayen verilmesi oldukça manalı ve güzel bir mesaj oldu. Türkiye’nin ülkemizdeki Büyük Elçisi Sayın Metin Feyzioğlu’un karşılamada ve günün bu günlere taşınmasındaki organizesindeki performansı unutulmamalıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisinde yer alan siyasi partilerin genel başkanları ve çoğunluğu Ulusal Birlik Partisine mensup milletvekillerinin açılışta hazır bulunması güne ayrı bir anlam katmıştır. Yeni Ercan hava limanının ülkemize hayırlı olması temennimizdir. Emeği geçen her bireye aynı ayrı teşekkürlerimiz vardır. Hava alanının idamesi konusunda gerekli önlemlerin alınacağı temennisi ise her zaman ifadelendireceğimiz bir cümledir, nitekim çelişkili haberlerle havalimanında elektrik kesintisi olduğunu haberlerden okumakdayız bu son derece üzücü bir durumdur. Hava alanın tehlikelerden arındırılması asli görevdir. İlgililerin tedbirinden herhangi bir kuşkumuz yoktur.
CTP Genel başkanı Sayın Tufan Erhürman‘ın kendisine yapılan davete icabet etmesi son derece isabetli olmuştur. Davete katıldığı için şahsına yapılan acımasız eleştiriler yine Sayın Tufan Erhurman’nın kendi sosyal medya hesabından verdiği cevap ile hedefini bulmuştur. Nerdeyse kendi taraftarlarınca Sayın Erhürman’ın bu davete gidişi afaroz edilmiştir. Neyse reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip geçmekte fayda vardır.
Ülkemiz çok sıcak günlerden geçmektedir meteoroloji her güne ikazlarını vermektedir. Sıcak günlerin havasının insan sağlığı üzerindeki etkisi yadsınamaz derecede büyüktür. Önerilen, her yaş grubundaki insanların belirli saatlerde güneş altında çalışmamasıdır.
Diğer önemli bir husus trafik kazalarının çok fazla olmasıdır. Maddi hasar bir yana insanların genç yaşta hayatlarını kaybetmeleri, yoğun bakım veya hastane ortamındaki tedavileri oldukça üzücüdür. Sürücülerin tutuklanması hali de ailelerin perişanlığıdır.
Sosyal medyada her an bir trafik kazası haberi, ani ölüm, ve nedeni belirsiz hastalıkların varlığı rahatsız edicidir. Nasıl bir çözümle bu gibi kazaların önleneceğinin sosyolojik yönü mutlaka araştırılmalıdır. Bir bakıma ailelerin evlatlarına sahip çıkması gerekendir.
Siyasi gündemde Sayın Ünal Üstel’in Türkiye ziyareti sonrasında yüzündeki ifade memnuniyetin zirvesini taşımaktadır.
20 Temmuz sonrasını, yaşadığımız bu günlerde, UBP Genel Başkanının, bazı bakan ve milletvekillerinin Kurultay çağrısını, kulislerde değerlendirenlere karşı tepkisi ve alacağı kararların ne olacağı merakla beklenen bir konudur. Bilinen o ki en geç 2024 yılında yani geçen olağan Kurultay tarihinden üç yıl sonrasına denk gelen günde UBP Kurultayının yapılması Seçim ve Halk Oylaması Yasasına göre zaruri olduğudur. Genel Seçimin 2027 yalında yapılacağı ise Başbakanın beyanlarında var olandır. Gelişmeleri yakınen takipte bekleyip göreceğiz.
Bu güne bırakacağım söz mü? “Başarı, yetenekleri bir araya getirmek, ortak bir vizyonu paylaşmak ve birlikte çalışmakla mümkündür.”
Bu haber 2624 defa okunmuştur

:

:

:

: