KULULU Bir Doktor Sevgili MURAT TÜTÜNCÜ

Murat Tütüncü, Hamide Tütüncü

Murat Tütüncü, Hamide Tütüncü

Belleğimde kaldığına göre Tütüncü ailesi kalabalık bir aileydi. Kimler olduğunu hatırlamasam da ticaret yaptıklarını , bir köşe başında mağazaları olduğunu hatırlıyorum. Saygın ailelerden biriydi.

Temmuz ayında Kulu'ya gittiğimde de sadece okuttuğum öğrencilerim gelip beni görür diyordum. Oysa öyle olmadı. Tüm Kulu beni bağrına bastı.

16 temmuz günü Kulu Öğretmen Evinin kapısından içeri girerken danışmadaki genç 'Hocam misafirleriniz var, salonda sizi bekliyorlar' diyor. Hemen asansöre binmekten vazgeçip salona yürüyorum. Bir kadın ve bir erkek... İkisi de gülümsüyor. Beni yıllardır tanırmış gibi sevgiyle kucaklıyorlar. Ama onlar öğrencim olamayacak kadar gençler! Dur bakalım anlarız şimdi...

' Yıllar sonra ilçemize gelen, bu kadar çok sevilen AYŞE TURAL öğretmenimizi tanımak istedik ' diyorlar. Yıllar geçtikçe daha mı duygusal oluyorum ne! Gözlerim doluyor.

Oturuyoruz. Çok kalamayacaklarını, çünkü Murat'ın muayenehanesine dönmesi gerektiğini anlatıyorlar. Bir sürü kitap imzalatıp alıyorlar. Bu nazik ziyaretlerini karşılıksız bırakamam. İlk fırsatta Veli DALBUDAK'a söyleyeyim doktorumuzu uygun bir zamanda ziyaret edelim.

Gerçekten de 18 temmuzda Murat'ın muayenehanesine gidiyoruz. Saat 17.00'de... Ne kadar temiz, aydınlık bir yer... Doktoruma yakışan da bu... Ekip hayli kalabalık... Hepsi pırıl pırıl gençler... Kadro mükemmel... Odada bize meyve tabakları hazırlanmış... Çok tatlı bir sohbet oluyor. Tütüncü ailesinin dünya güzeli kızlarıyla da fotoğraflardan tanışma fırsatı buluyoruz. Hayatını öğreniyorum.

Hocam ben Kulu'da 15.10.1967'de doğdum. Biz beş kardeştik. Rahmetli annem ev hanımıydı; babamsa ilçenin ELEKTRİK USTASI... Hatırladığınız giyim mağazası da amcalarımındı...

İlkokulda rahmetli Bahri Gürcan'ın talebesiydim. Ortaokul ve liseyi Kulu da okudum.
Öğretmenlerimden Necmettin Kaya,Korkut YİĞİTALP,Menşure Kotan,Yakup Hırlak,Fatma Baran,Hamit Edoğan,Mehmet Emin Yücel,Ahmet Ünsal,Ömer Uludağ hatırlayabildiklerim.

1985 yılında Kulu Lisesini birincilikle bitirdim.Aynı yıl Çukurova Tıp Fakültesine girdim. Lise boyunca içine kapanık,sakin ve spor dışında hobisi olmayan biriydim. İlkokuldan itibaren yaşıtlarıma göre aşırı bir okuma hevesim vardı; ilkokuldayken neredeyse dünya klasiklerinin hepsini okumuştum.

Edebiyat, matematik ve fene ilgi duyuyordum.Bizim nesilde okumak ve başarılı olmak dışında alternatif yoktu.Zaten okulda yarışma ortamı yaratılmıştı.Tübitak sınavlarına beni gönderiyorlardı.

Üniversite tercihimi Ankara Fen Lisesinde öğretim görevlisi yapmıştı. İlk tercihim uçak mühendisliği sonra tıp fakülteleri... Tıp fakültesinin ilk yıllarında okulu sevmedim ama derslerim iyi gidiyordu.Dördüncü sınıftan itibaren kendimi keşfetmeye başladım.Okuduğum kişisel gelişim kitaplarının faydasını gördüm.Kendimi işime verdim. Gelişebilmek için yoğun bakımlar,acilde ve servislerde mekik dokudum.Yaz dönemlerinde hiç tatil yapmadım.Ameliyatlara girdim çıktım.

Yıl kaybetmeden 1991 yılında mezun oldum.Mecburi hizmetim olarak Kilis'te sağlık ocağı,devlet hastanesi, Verem Savaş'ta çalıştım. Eşim, canım Hamide Hemşireyle 1993 te evlendim. Kızım EZGİCAN Kilis'te ben askerdeyken doğdu. Şimdi Ezgican AVUKAT oldu.

1996 yılında Yaraşlı Sağlık Ocağına tayin oldum.Kulu Devlet Hastanesi acil servisinde 15 yıl çalıştım. Bu sürede başhekimlik ve yardımcığı görevlerini yaptım. Kızım ECENAZ Kulu'da doğdu. Ecenaz da şimdi MİMAR oldu. Kızlarım benim gözbebeklerim. Dünyaya onlarla daha güzel bakıyorum.

2011 yılında TAM GÜN Yasası nedeniyle devletten ayrıldım.Özel Kliniğimde halen sağlık hizmetine devam ediyorum. 2009 yılında kurulan Kulu Eğitim Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Yönetiminde yer aldım.10 yıldır da bu derneğin başkanlığını yapıyorum. 2013 yılında Kulu STK Platformunu kurdum ve başkanlığını yaptım.

Ülkemi ve insanları çok seviyorum.İnsanları olduğu gibi kabul ediyorum. Din ,dil, cins ve ırk ayrımı yapmıyorum. Her insanla kolayca diyalog kurabiliyorum.
Trekking,arkeoloji ve seyahati çok seviyorum.Ülkemin gezmediğim çok az yeri kaldı.Yeni yüzler, seyahatler beni çok heyecanlandırıyor. Kitap, sinema ,tiyatro ,müzik ilgi alanlarım. Eşim ve iki kızım da zevkle benim hobilerime katılırlar...

Bu hayatta ' keşke yapamadım ' dediğim hiçbir şey kalmasın istiyorum. Ardımdan uzun yıllar anılmak istiyorum. İnsanların gönül penceresine dokunmak istiyorum...

Çocuklarıma onurlu ,sevecen, haksızlığın karşısında dik duran, idealleri olan, kardeşlik ve paylaşma duygusu olan, sadakati ve vefayı bilen insanlar olmalarını öğütlüyorum.

Bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Kulu'ya ne zaman gelirseniz kapımız size açık... Sizi tanımanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Sevgi ve saygılarımla...

Murat TÜTÜNCÜ
Bu haber 1845 defa okunmuştur

:

:

:

: