NİYE 26

Alparslan Han’ın , Türk Ulusuna Anadolu’yu yurt olarak hediye etmesinden 848 yıl sonra , 1915’te . Haçlı Ordusu , boğazlara dayanıp , Türk Ulusunu 848 yıl olarak kullandığı Anadolu’dan söküp atma girişiminde bulundu .

Alparslan Han’ın , Türk Ulusuna Anadolu’yu yurt olarak hediye etmesinden 848 yıl sonra , 1915’te . Haçlı Ordusu , boğazlara dayanıp , Türk Ulusunu 848 yıl olarak kullandığı Anadolu’dan söküp atma girişiminde bulundu .
Megalo İdea hayali içinde olan Yunanistan da , 1919‘da , haçlı devletlerinin vaatlerine kanarak . İzmir’den , Anadolu’nun içlerine doğru akmaya . Akarken de dünyada emsali görülmemiş caniliklerle , Türk Halkını katletmeye başladı .
İzmir’in işgalinden beş gün sonra da , Mustafa Kemal Samsun’a çıktı .
Çıkış o çıkış .
Üç yıl gibi kısa bir zaman süreci içinde , yoktan var ettiği , Türk Ordusu ve Türk halkının kollektif mücadelesinin sonucu . 26 Ağustos’ta başlayan taarruz ile 30 Ağustos’ta , Dumlupınar muharebeleri ile zafer elde edildi .
Türk Ordusu , Dumlupınar’dan sel gibi akarak , aldıkları” Ordular , ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri “ komutu ile 9 Eylül’de İzmir kordon boyuna ulaştılar .
Mustafa Kemal Atatürk’ün , büyük taarruzu başlatma tarihi olan 26 Ağustos , bir rastlantı mıydı ?
Yoksa , bu tarihi özel olarak mı seçmişti ?
848 yıl , bu toprakları yurt yapan Türk Ulusunu , buralardan sürmek girişimi karşısında . 26 Ağustos’la , batılı Emperyalistlere bir mesaj mı vermek istemişti ?
26 Ağustos 1071‘de geldik . 848 sene buraları vatan bildik dedi .
Bunu ispatlamak için de , ayni gün olan 26 Ağustos 1922‘de Büyük Taarruz için düğmeye bastı ve batılı emperyalistlere , bu günkü gibi anlayacakları dilde mesajı verdi .
1071 de geldik .
1922‘de buralardan gitmemek kararlılığını da 30 Ağustos’ta gösterdik .
Mustafa Kemal , Anadolu’da Türk Ulusunun demir attığını , 30 Ağustos’ta tüm dünyaya ilan etti .
Türk Ulusu , bu topraklarda sonsuza kadar yaşamaya ve ne pahasına olursa olsun , bu toprakları korumaya kararlı olduğunu gösterdi .
Bunu sağlamak için de , Ülkeyi ve Devleti , Türk Ulusuna emanet etti .
Yani , devlet şeklini “Ulus Devlet “ olarak belirleyerek , devlet şeklini de oluşturdu .
Mustafa Kemal , daha Selanik’te askeri okulda okurken . Yasak ve tehlikeli olmasına rağmen , siyasetle de ilgilenir , devlet şekillerini araştırırdı .
Daha , Milli mücadeleye atılmadan , devlet şeklinin Cumhuriyet olacağı konusunda , yakın arkadaşları ile memleket meselelerini konuşurken söylerdi .
Bunu Türk Milletine armağan ederken de , Cumhuriyet ismi “ Türkiye Cumhuriyeti oldu .”
Ulus devletlerin bakiliği , diğer devletlerin yıkılışı ile ölümünden 52 yıl sonra mümkün olacak ve “ Ulus Devlet “ ilkesinin ne kadar haklı bir devlet şekli olduğu da tüm dünyaya ispat edilecekti .
Ulus devletlerin , klasik yöntemlerle yıkılmasının mümkün olmadığını anlayan batılı emperyalistler , değişik yöntemlere baş vurmaya başladılar .
O da , ulusların mayasını değiştirmek veya eritmek .
Bu nasıl olabilir ?
Ülkedeki mevcut ulus yapısını , başka uluslardan vatandaşlar getirip etkisizleştirmek ve bunu doğumla pompalayarak , ulus devleti ortadan kaldırmak .
Bunun için de kılıf veya kılıflar çok önceden hazırlanmış ve bu birçok sözleşmeye de bir insan hakkı olarak yazılmıştır .
İltica Hakkı .
Bu hak , dünyadaki tüm insanların hakkı .
BM sözleşmesi , AB sözleşmesi vs . yazılmıştır .
İnsan haklarını ağızlarından düşürmeyen batının . İltica hakkına nasıl baktıklarını , tv. ekranlarından görmekteyiz.
Oyun , Türkiye üzerinde oynanmakta ve bir hayli de yol katetmiş gibi .
Oynanan oyun , çok büyük ve tehlikeli bir boyuta gitmektedir .
Devleti , Türk Ulusuna armağan eden Mustafa Kemal . Anıtkabir’den , Devletin Türk Ulusunun elinden kaymakta olduğunu görüyor mu ?
101‘inci yılında , büyük zaferin yıldönümünde , Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile Mehmetlere . Rahmetler diliyor , saygı , minnet ve şükranlarımı sunuyorum .
Bizden beklemekte oldukları :
Hep beraber Devlete sahip çıkmak ve ulus devleti sonsuza kadar yaşatacak ne varsa yerine getirmektir.
Bu haber 973 defa okunmuştur

:

:

:

: