EK MESAİLER PATLADI ACİL ÖNLEM ALINMALI

2024 bütçesi Meclis komitesinde görüşülürken, Ada TV’ye konuk olan ekonomist yazar Ödül Muhtaroğlu, çarpıcı uyarılarda bulundu:

2024 bütçesi Meclis komitesinde görüşülürken, Ada TV’ye konuk olan ekonomist yazar Ödül Muhtaroğlu, çarpıcı uyarılarda bulundu:

2024’TE EK MESAİYE 6.8 MİLYAR TL

Bütçe rakamlarını Ada TV’de Gündem Özel programında değerlendiren ekonomist yazar Ödül Muhtaroğlu, “Ek mesailer patladı, bütçe açığının yüzde 26’sı ek mesailere gidiyor. Acil önlem alınmalı” dedi. Maliye’nin rakamlarına yıl sonu ek mesailerin gerçekleşme rakamlarının 1 milyar 35 milyon TL olacağını kaydeden Muhtaroğlu, “2024 sonu için öngörülen ek mesai rakamı 1.8 milyar TL. Bu ne demektir? Bütçe açığı 6.8 milyar TL olarak öngörülüyorsa bütçe açığının yüzde 26’sıdır” ifadelerini kullandı.

DEVLET BU KADAR ZENGİN DEĞİLDİR

Muhtaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu devlet bu kadar zengin bir devlet değildir. Bu kadar ek mesai ödeyemez. Bu insanları çalıştırırsanız elbette ödeyeceksiniz. Çalışanların suçu yoktur. Ancak ek mesai olan yerler bellidir. Sağlıkta, maliye bakanlığının belli birimlerinde, poliste daha çok ek mesai oluyor. Son 2 yılda 570 kişi geçici işçi sıfatıyla sınavsız, münhalsiz işe alındı. Buralara kadrolu insanlar alın. Vardiyalı sisteme geçin. Hem insanlar kadrolu iş sahibi olsun. Hem de devlet bu kadar ek mesai ödemesin.”
Bu haber 227 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER