4. TATLISU BELEDİYESİ ULUSLARARASI SANAT BULUŞMASI

İlki TATLISU’da başlayan serüven Mağusa Bandabulya’da kocaman bir sergi ve muhteşem ziyaretçileri ile devam ediyor.

İlki TATLISU’da başlayan serüven Mağusa Bandabulya’da kocaman bir sergi ve muhteşem ziyaretçileri ile devam ediyor.
Sergi eserleri kadar, onları üreten sanatçıları ile de ilgi topluyor.

GÜL ÖZTÜRKMEN DEMİR ( Türkiye )
4. Uluslararası Tatlısu Sanatçılar Buluşmasında Türkiye’yi temsilen üç kadın sanatçımız adamızda bulunmuştu. Gül Öztürkmen Demir bu isimlerden bir tanesi idi. Sanatsal duruşu ile kişiliği ile de gönüllerimize taht kurdu. Kadın figürleri ile Tatlısu Belediyesi Sanat Koleksiyonuna iki eser katmıştır. Şu anda Mağusa Bandabulya da eserleri 8 Aralık a kadar ziyaretçilerini beklemektedir.

SHEREEN BADR ve EMMY GO ( Endonezya )
4. Uluslararası Tatlısu Belediyesi Sanat Buluşması pekçok ülke sanatçısını biraraya getirerek güzel dostluklar kurmasını sağladı. Solda Mısırlı Sanatçı Shereen Badr ve sağ tarafta ise Endonezyalı sanatçı Emmy Go’nun Eseri önünde görülmektedir. Bu fotoğraftaki eseri 4-8 Aralik tarihlerinde Mağusa Bandabulya Sergi Salonunda gorebilirsiniz. Sanatcinin iki eseri Tatlisu Belediyesi Sanat koleksiyonunda yer almistir.

BİRGÜL BEYAZYÜZ GEDİK ( Kıbrıs)
Geçtiğimiz hafta cumartesi (25 kasım 2023) sergisi açılan Tatlısu Belediyesi’nin sürdürülebilir nitelik taşıyan 4. Uluslarararası Tatlısu Belediyesi Sanatçılar Buluşması’nda misafirperverliği, mütevaziliği ile Kıbrıs’lı sanatçımız Birgül Beyazyüz Gedikte Tatlısu Belediyesi sanat koleksiyonuna iki eseri katmış oldu. 4-8 Aralık tarihinde Mağusa Bandabulya da sanatçımızın bu eserini yeniden görme şansınız olacaktır.

SHEREEN BADR ( Mısır )
Tatlısu Belediyesinin düzenlediği ve küratörlüğünü Arif Albayrak ile birlikte yürüttüğüm 4. Uluslararası Tatlısu Belediyesi Sanat Buluşması 18 Kasım itibarıyle sanatçıların ülkemize gelmesi ile başladı. Bir hafta boyunca Sanatçılar resimlerini açık atölye şeklinde Zambak Tatil köyünde restaurant kısmında çalıştılar. Eserler 25 Kasım tarihinde açılan sergi ile tamamlandı.Mısırlı sanatçımız Shereen Badr’ın fotoğrafta gördüğünüz eseri Tatlısu Belediyesi Sanat Koleksiyonuna katılmıştır.

MYRİEM MONGHAL ( Fransa )
25 Kasım Cumartesi günü açılışı gerçekleşen 4. Uluslararası Tatlısu Belediyesi Sanat buluşmasında Fransa yı temsil eden Myriem Monghal Tatlısu Belediyesi Sanat Koleksiyonuna iki eserini katmıştır. Sanatçıyı soldaki eseri ile fotoğrafta görebilirsiniz.

TAMERAT SİLTAN ( Etiyopya )
4.Uluslararası Tatlısu Belediyesi Sanat Buluşması sergisinde Etiyopyalı sanatçı Tamerat Siltan ın eserini inceleyen bir sanat severi eser ile arasındaki diyaloğun ölümsüzleştiği bir fotograf anı.. Sanatçı bu eseri ile birlikte bir eseri daha Tatlısu Belediyesi Sanat koleksiyonunda yerini almıştır.

ABDESLEM AZDEM ( Fas )
18 Kasım -25 Kasım tarihleri arasında 4. Uluslararası Tatlısu Belediyesi sanat Buluşması gerçekleşmiştir.Bu sanat buluşmasına ülkesini sanatıyla temsil eden Fas lı sanatçımız Abdeslem Azdem i eseri önünde bu fotoğrafta görebilirsiniz. Dün oldukça başarı bir şekilde gerçekleşen sergiden sonra eser Tatlısu Belediyesi sanat koleksiyonuna kazandırılmıştır.

SAULE URBONE URBANAVİCİUTE ( Litvanya )
Litvanyalı sanatçı Saule Urbonė Urbanavičiūtė ‘nin 4. Uluslararası Tatlısu Belediyesi Sanat Buluşmasında bir hafta boyunca Zambak Tatil köyünde çalıştığı iki eserinden birisi sanatçımız ile bu fotograf karesinde görebilirsiniz.Eser Tatlısu Belediyesi Sanat Koleksiyonunda yerini almıştır.

İpek Denizli ve Arif Albayrak’ı bu mükemmel organizasyon İÇİN gönülden kutluyorum. Elbette sanata gönül veren Tatlısu Belediye Başkanı Sayın Hayri ORCAN’a da sonsuz teşekkürler…

Ayşe TURAL
Bu haber 2253 defa okunmuştur

:

:

:

: