İstikrar Toplumsal Refahın Temel Taşıdır

Günümüzde, küçük bir ülkede devamlı erken seçim taleplerinin ve sıkça değişen hükümet yapılarının seçmenler üzerindeki psikolojik etkileri giderek artmaktadır.

Günümüzde, küçük bir ülkede devamlı erken seçim taleplerinin ve sıkça değişen hükümet yapılarının seçmenler üzerindeki psikolojik etkileri giderek artmaktadır.
Bu etkileri düşünmeden ana muhalefet siyasi parti başkanı, olmadı! oynamam oyun tekrar başlasın şımarıklığı ile 2024 yılı erken seçim yılı olacak diyebilmektedir.
Bilindiği üzere daha iki yıl evvel 23 Ocak 2022 tarihinde yapılan Milletvekilliği Erken Genel seçim sonuçları ve sonrasında yaşanan süreçteki gelişmeleri kurulan hükümetleri, yaşanan zorlukları ve CTP halk bize muhalefet görevi verdi diyerek hükümet ortağı olmak istemediğini, hep birlikte gördük. 25 Haziran 2023 Milletvekilliği ara seçimini altı ilçede bir milletvekili seçmek için sandıkların kurulduğuna şahit olduk.
Sayın Erhürman Erken seçim ifadeleri kullanılırken, şu fıkra akla gelendir!
Günlerden bir gün Nasrettin Hoca eline yoğurt mayası bakracını alıp göle doğru yola koyulmuş.
Gölün etrafında piknik yapan köylüler Hoca'ya dikkat kesilmişler.Hoca Nasrettin başlamış yoğurt mayasını göle kaşık, kaşık çalmaya;Köyüler şaşkınlıkla izlerken, içlerinden biri Hoca'nın yanına varmış.

– Hayırdır Hocam? Ne yapıyorsun böyle? diye sormuş.

– Göle yoğurt mayası çalıyorum, demiş.

– İlahi, hocam, hiç göle maya çalmakla göl maya tutar mı?
Hoca Nasrettin O nüktedan cevaplarından birini daha vermiş;

– Ya tutarsa…
Şimdi ne hikmetse “Tufan Hoca” bu fıkra misali erken seçimle ya tek başıma iktidar olursam diyerekten muhalefet yapmaktadır.
Öyle biz geleceğiz, biz yapacağız sloganları atmakla, devlet ciddiyetinden uzak eleştiriler ile bir yere varılamayacağını bu günün şartlarında herkes bilmektedir. Seçim hengâmesi yaratarak vakti boşuna harcamanın, zararıda toplumsal olarak hapsimize yansımaktadır.
Nitekim Başbakan Ünal Üstel’in KKTC için bu beyanı son derece önemlidir.”İstikrara ihtiyaç var” demiş ve Başbakanlık YAGA-KOBİGEM Girişimcilik Hibe Programı lansmanında yaptığı konuşmasına;
Ülkenin Doğu Akdeniz’de, tüm bölge girişimcilerinin tercih ettiği bir cazibe merkezi olması noktasında da hükümet olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını dile getiren Üstel, “Ekonomik istikrarın sağlanabilmesi için, siyasi istikrarın ve istikrarlı Türkiye ilişkilerinin devamına ihtiyaç olduğu bir gerçektir” derken
“Biz bu anlayışla yolumuza devam ediyor ve istikrarın bizlere sağladığı güçle, yıllardır gerçekleştirilemeyen veya tamamlanamayan tüm projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ediyoruz.
2023 yılında çok önemli işler başardık. Çok önemli işlere imza attık. 2024 yılında da çalışmaya, laf değil iş üretmeye, yapılanmayanları teker teker yapmaya devam edeceğiz. Ülkedeki istikrarlı siyasi yapıyı bozmak ve halka yine zaman kaybettirmeye çalışanlar bilmelidirler ki hükümetimiz istikrarla yoluna devam etmektedir. Ne halkın ne de bizlerin erken seçimlerle kaybedecek zamanı vardır. Yapacak çok işimiz ve bizi bekleyen dünden çok daha güzel bir gelecek vardır.”
Üstel, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti olmak üzere, TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’ne, Yatırım Geliştirme Ajansı’na (YAGA) ve verdiği sponsorluktan dolayı Türk Bankası’na projenin gerçekleşmesine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ettiği toplantıda konuya net ve anlaşılır bir cevap vermiştir.
Ocak ayı sonu gelmiştir. Bu gün emekli vatandaşlar artışlı maaşlarını almak için sabırsızlanmaktadır. Her ailenin kendine göre bir bütçesi vardır. Ay sonu ise maaş ve ücretlerin artışları ile vaktinde ödenmesi memnuniyettir.
Pazartesi sloganımız mı ? “İstikrar, Toplumsal Refahın Temel Taşıdır.' gündemin takibindeyiz…


Bu haber 1841 defa okunmuştur

:

:

:

: