Kaş’tan sevgiler

Pazartesi günü Antalya’ya uçtuktan sonra can dostlarım olan Cumhur ve Pınar Ayar’ın göndermiş oldukları araçla Kaş’a doğru yola düştüm. Yolumuz 3,5 saat sürdü arada mola verdik. Çok güzel bir restoran ( Çardak ).

Pazartesi günü Antalya’ya uçtuktan sonra can dostlarım olan Cumhur ve Pınar Ayar’ın göndermiş oldukları araçla Kaş’a doğru yola düştüm. Yolumuz 3,5 saat sürdü arada mola verdik. Çok güzel bir restoran ( Çardak ). Benimle son derece ilgilendiler. Şoförümüz son derece nazik, güler yüzlü. 700 yıllık çınar ağaçları tepelerden akan kar ve yağmur suyu havuzları leziz yemekleri ile ünlü bir restoran. Kaş’a geldiğimiz an koyları manzarası denizi kısacası güzelliği başımı döndürdü. Her şeyden önce can dostlarım Pınar ve Cumhur Ayar benim kliplerimin temel taşları. Kaş’a gelmemin amacı sualtı klip çekimlerim. Festival Meis ortak etkinlikler yapılıyor. Spor etkinlikler Meis’ten Kaş’a yüzme, Kaş’ta konserler ve bunun yanı sıra birçok etkinlikler. Benim burada klip çektirmem için bütün Kaş halkı seferber oldular. Önce Nisa Otel sahibi Fahri Aslan, dünyalar güzeli eşi Filiz.

Kaş Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin, Sahil Güvenlik TCSG 113 Bot Komutanı Deniz Üsteğmen Onur Emir, Barakuda Dalış Merkezi Sahibi ve Anemon teknesi kaptanı Hasan Kırbaş, klipte giydiğim kostümümü diken Diana Butik' in sahibesi Kadriye hanım ve kızı Filiz… Ben bütün bu güzelliklerin karşısında nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Can dostlarım sayesinde hiçbir harcama yapmadım, benim için seferber oldular. Cumhur ( Sualtı görüntü yönetmeni ) ve Pınar Ayar çok önemli sıfatlara sahip güzel insanlar.
Nisa Otel… Nisa demek, güzel kadın demek. İnanılmaz güzel bir otel Kaş Akdeniz’de tek. Tam karşısında Meis adası, Kaş’ın tepesinde uyuyan bir devi andıran kocaman bir kaya.

Otelin ismi Nisa. Nisa demek güzel kadın anlamında. Her bir odanın ayrı ismi var. İsimler eski Likya Medeniyetler Birliği Şehirleri’ nin isimleri. Myra, Faralya, Simena, Patara, Olympos, Pinara, Xanthos, Tlos, Phellos, Antiphellos, Letoon, Telmessos, Pirha, Sidyma. Bir de Nisa ama o otelin ismi. Ben 301 numaralı odada kalıyorum, Faralya. Otelin sahibi Fahri Aslan tarihe çok önem veriyor, aynı zamanda kendisi Dalış Eğitmeni ( CMAS 2* eğitmen ) Kaş’ ı herkesin yakından görmesini dilerim, güzelliğini kaleme almak çok zor. Akdeniz’in billur mavisi sularının, altın sarısı kumsal ve güneşle buluştuğu adına yakışan gizemi cennete dönüştüren ilçe Kaş…
İlçe batıda Eşen çayı ile Fethiye’ye doğuda Demre’ye kuzeyde Elmalı ilçesine komşudur. Akdeniz’de ise Meis Adası ( Yunanistan Adası) ile karşı karşıya bulunan ilçe 70 km. sahil uzunluğu ile coğrafyasının bahşettiği ayrıcalığı sergilemektedir. Kaş Toros Dağlarının kucağındaki turizm cenneti Antalya’nın onbeş ilçesinden bir tanesidir.

Bu haber 3534 defa okunmuştur

:

:

:

: