E-bay’e yerli rakip: eKIBRIS

İnternet üzerinden yeni ve ikinci el ürünlerin alımı ve satımı yapılan www.eKIBRIS.com online alışverişte Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirerek, kişiler arası alışveriş imkanı sağlıyor.

İnternet üzerinden yeni ve ikinci el ürünlerin alımı ve satımı yapılan www.eKIBRIS.com online alışverişte Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirerek, kişiler arası alışveriş imkanı sağlıyor.

İnternet üzerinden yeni ve ikinci el ürünlerin alımı ve satımı yapılan eKIBRIS.com adlı site, 2007 yılından buyana büyük ilgi görüyor. 2007 yılının Eylül ayında Mustafa Güven tarafından, Kıbrıs’ta kişiler arası alışverişi yaygınlaştırmak amacıyla kurulan eKIBRIS. com, online alışverişte Kıbrıs’ta bir ilki gerçekleştirerek, kişiler arası alışveriş imkanı sağlıyor. Üyeliğin tamamen ücretsiz olduğu eKIBRIS. com’da, arabadan, elektroniğe, emlaktan hobi ürünlerine kadar her türlü eşya alınıp satılabiliyor. Ürün alıp satmanın yanında, eKIBRIS.com’da uzun zamandır aradığınız ve bulamadığınız bir ürün varsa “Arıyorum” ilanlarının altında listeleyebiliyorsunuz. EKIBRIS.com, kişisel üyeliğin yanı sıra firmalara “Dükkân” açma seçeneği sunarak ürünlerini alıcılara sunma imkanını da ücretsiz olarak veriyor. Ürün alırken güvenli ödeme seçeneklerinin yanında Kıbrıs’ın şehirlerarası mesafesinin kısa olduğu göz önünde bulundurularak “Elden Al” seçeneği de var. Sitede İngilizce ve Türkçe dil seçenekleri de bulunuyor.

GİTTİKÇE GELİŞİYOR
Şu an KKTC’de bu ciddiyette başka bir site olmadığına değinen Mustafa Güven, daha önce aynı amaçla kurulan dau2.com sitesini de 2008 yılında eKIBRIS.com bünyesine kattıklarını dile getirdi. Güven, eKIBRIS.com’un şu an bin 500’ü aşkın üyesi bulunduğunu ve her gün ortalama 500 kişi tarafından da ziyaret edildiğini söyledi. Güven, dil seçeneklerinin ilerleyen dönemlerde daha da zenginleşeceğini söyleyerek sitenin sürekli geliştiğini vurguladı. Sitede “feedback” sisteminin de olduğunu ve alıcı ve satıcıların birbirleri hakkında yorum yapabileceklerini belirten Güven, bu sistemin E-bay’de de bulunduğunu ve kullanıcılar açısından güven yarattığını söyledi.

Bu haber 264 defa okunmuştur
  • Yorum Sengul  Girne - 14.07.2009 Boyle bir siteye gercekten ihtiyac vardi. Cok iyi olmus, kutlarim.
  • yorum ahmet  lefkoşa - 09.07.2009 bu site, ilgi duyanlar için çok iyi oldu..haberini yaparak bizlere duyurduğunuz için teşekürler.. Talebim internet ile ilgili yeni çıkan haber ve bilgilere daha çok yermenizdir...

:

:

:

:

DİĞER HABERLER