30. Yıl…Yeni Türkü

Harbiye Açık Hava'da muhteşem bir konser… Efsane grup Yeni Türkü 30. Yılını kutluyor. Açık Hava tıklım tıklım dolu, sahnenin ihtişamı anlatılmaz yaşanır… 30 kişiyi aşan muhteşem bir orkestra ve dans eden ışık oyunları muhteşem.

Harbiye Açık Hava'da muhteşem bir konser… Efsane grup Yeni Türkü 30. Yılını kutluyor. Açık Hava tıklım tıklım dolu, sahnenin ihtişamı anlatılmaz yaşanır… 30 kişiyi aşan muhteşem bir orkestra ve dans eden ışık oyunları muhteşem. Halkın rahatça izleyebilmesi için, sahnenin sağ ve sol omzunda iki dev ekran gece boyunca yayında. Sahnede Yeni Türkü'nün duruşu, birbirinden değerli üstatlar, muhteşemler.

Yeni Türkü, solist Derya Köroğlu'nun müthiş yorumları, sahnedeki zarafetleri ve benzersiz performansıyla, kuruluşunun 30. Yıl anısına düzenlediği bu muhteşem organizasyonda halka inanılmaz bir müzik ziyafeti sundu. Sayısız basın mensubu geceyi yakında takip etti. Derya Köroğlu gecenin başlangıcında sahneye kot pantolon, beyaz bir gömlek ve üstüne hoş siyah bir yelekle çıktı. Finalde üzerini değiştirerek mavi gömlek giydi. Harikaydı.

Yeni Türkü'yü, sahnede her zaman zevkle dinliyorum. Gönül bağlarımız var. Özellikle Erkin Hadimoğlu. O, benim can dostum… Bestelerimin aranjörlüğünü yapan, şarkılarıma hayat veren bir can arkadaşım. Konser gecesi karşımda sanki bir dev vardı. Bir bakarsın piyano çalıyor, bir bakmışsın klavye.. Sahnede kuyruklu, siyah bir piyano, hemen yanında bir klavye… Performansı tek kelimeyle 'Muhteşem'.
Nefesli çalgılarda Sezer, bir başka güzellikle dikkatimi çekti. Hatta, konser bitiminde o sesin nereden çıktığını sorduğumda, nazik bir espriyle kahkahalara boğulduk.. Gecede, Yunanistan'dan gelen çok önemli bir isim, bir diva, Haris Alexiou da sahne aldı. Üzerine, bordo renk, önü beline kadar kristallerle bezenmiş, yere kadar uzunca muhteşem, ipekten bir elbise giydi. Konsere verilen aradan sonra, simsiyah saçları ve yüzünde çok hoş bir makyajla yavaş yavaş basamakları çıkarak, sahnede Derya Köroğlu'nun hemen yanında yerini aldı. Önce tek başına bir parça okudu.. daha sonra müzikleri ortak olan, birkaç Yunan ve Türk parçalarını seslendirdiler. Yer, gök inlemişti. Halkın coşkuyla hep bir ağızdan şarkılara eşlik etmesi, tüyleri diken diken eden cinstendi. Herkesin gözlerinde mutluluk okunuyordu.

Organizasyon, sahne yönetimi ve dinamiği, halkın coşkusu ve manzara muhteşemdi. Diva ile tanışmam ve resim çektirmem ayrı bir mutluluktu benim için. Bu güzel organizasyonlar inşallah biz Kıbrıslı sanatçılara da kısmet olur. Buna Kıbrıslı sanatçılarımızın ihtiyacı vardır.

Düşünüyorum da, dünyada her şey sussa ve herkes şarkı söylese, savaşlar, kavgalar, ihanetler olmaz. Yaşam erozyonuna uğrayan dünyamız rahat bir nefes alır ve gençleşir. Şarkı dinlemek, şarkı söylemek gerçekten insanın ruhunu dinlendirir. İnsanı zinde tutar ve yaşlandırmaz. Ne kadar güzeldir müzik, ne kadar güzeldir şarkılarımız. Güzel şarkılı konserlerde kalın.
Bu haber 3029 defa okunmuştur

:

:

:

: