Kadın her zaman güzeldir

Kadın, binlerce yıl önce de günümüzde de güzelliğine güzellik katmak, çok daha güzel olabilmek için hep savaş verdi ve vermekte.

Kadın, binlerce yıl önce de günümüzde de güzelliğine güzellik katmak, çok daha güzel olabilmek için hep savaş verdi ve vermekte. Örneğin; Afrodit, daha çok güzelleşmek için inci tozunu kullanıyordu, Kleopatra ise çeşit çeşit yağlarla, susam yağı, badem yağı ve yüzlerce çeşit karışımlarla, süt banyolarıyla güzelliğine güzellik katmak için savaş veriyordu. Saçlarına ayrı, ellerine ayrı, vücuduna ayrı ayrı bakımlar yapar, sevgilisi Sezar' ı dişiliği ve güzelliğiyle çıldırtırdı. Günümüze kadar uzanan güzellik sırları ve yöntemleri, çağımıza ayak uydurmaya ve teknolojiyle birlikte uygulanma alanlarında genişlemeye başladı. Bugün kadınlarımız çok şanslı..
Zahmetsiz bir şekilde güzelliklerine güzellik katıyor, doğru adresler ve doğru güzellik uzmanları sayesinde, şifalı ellerden vücutlarının ruhunu okşuyorlar.
Sevgili okurlarım, sizlere bugün iki hanımefendiyi ve yaptıkları işi tanıtacağım.
Ayşe BAYRAMOĞLU, Acapulco Otel, Oceans Spa & Wellness Center müdiresi. Girne' deki Acapulco Resort 'ta, büyük bir titizlik ve hoşgörüyle kadınlarımıza güzellik sırları ve yöntemleri konusunda inanılmaz uygulamalarda buluyor ve kadınlarımızın dünyasını sevgi terapisiyle işliyor. Yanında, çok güvendiği ve yeteneklerini dilden düşürmediği bir güzellik uzmanı, sevgili Özlem AKIŞ' la beraber önemli işler yapıyor. Merkezlerine gelen güzel insanımızı daha da güzelleştirmek, vücutlarını huzurun ve sevginin sihriyle tarayarak, elleriyle mutluluk ve yaşanası bir cennetin kapılarını aralamalarına yardımcı oluyor. Güzelliğin içinde güzellik yarattıklarını, insan olma ayrıcalığını yaşattıklarını ve sizin her şeyden önce kendiniz için yaşadığınızı size hatırlatıyorlar.. Güzellik dünyasının iki kraliçesi Ayşe BAYRAMOĞLU ve Özlem AKIŞ ile güzel bir sohbete hazır mısınız?
Fahriye ÖZAY (F.Ö): Sevgili Ayşe, Acapulco Resort, Spa & Wellness Center müdireliğine ne zaman başladığınızı öğrenebilir miyiz?
Ayşe BAYRAOĞLU (A.B) : Kasım 2007 ' de başladım.
F.Ö: Bu merkezde biraz önce de belirttiğim gibi, büyük bir titizlikle inanılmaz işler yapıyorsunuz. Bize biraz vermiş olduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?
A.B: Cilt bakımları( en çok sevdiğim bölüm), Masajlar, Türk Hamamında kese ve köpük masajları, el ve ayak bakımları yanında zayıflama hizmetleri veriyoruz. Bütün bu
terapistler, tarafından uygulanmaktadır.
F.Ö: Benim de kendimi teslim ettiğim cilt bakımı uzmanı sevgili Özlem AKIŞ' ı ne zaman keşfettiniz?
A.B: Kıbrıs' ta bulunan, uzman estetisyen arkadaşım Işın KOCATEPE tarafından iyi bir referans ile işe başladı.
F.Ö: Ürünleriniz inanılmaz şifa dağıtıyor. Ürünlerinizi hangi ülkeden getirtiyorsunuz?
A.B: İtalya’dan getirtiyoruz. Deniz suyu ve yosun bazlı bütün ürünlerimiz.
F.Ö: Her gelişimde çok renkli ülke insanı ve turistlerin yanında inanılmaz güler yüzlü iyi eğitimli personelle karşılaşıyorum. Güzellik uzmanınız tek kelime ile olağanüstü becerileri ile insanların ciltlerine güzellik katıyor. Peki, bu kadar renkli ülke insanını ve turisti buraya nasıl taşıdınız ve taşımaya devam ediyorsunuz? Bir gelen vazgeçemiyor bence ( gülüşmeler )...
A.B: Verdiğimiz hizmetin kalitesi ve misafirlerimizin referansı ile bunu istikrarlı bir şekilde sağlıyoruz. Yaptığımız işi ve dünya insanını önemsiyoruz.
Böylelikle istikrar ve gelişim kaçınılmaz oluyor. Çünkü insan değer gördüğü yerden vazgeçmek istemez.
F.Ö: Sevgili Ayşe, Benim için kadın olmak ayrıcalıktır. Neden?
A.B: Kadın, Annedir her şeyden önce. İşinin işçisi, parlamentodan, sağlıktan, en üst makamdan tutun da, tarlasında savaşan, üreten, çocuk yetiştiren, eşine saçını süpürge den kadındır. Kurtuluş Savaşı'nda soğuk kış kıyamet içinde, kilometrelerce yolu sırtında top mermisi, silah mermisi ve elinde tuttuğu iki somun ekmeği cephedeki askere yetiştirmeye çalışan kadındır. Dünyanın neresinde olursa olsun fedakârlığın simgesi, güzelliğin ve şehvetin adresi kadındır. Kadınlarımız güzelliklerine güzellik katarken bile sevdiklerini düşünerek, onları mutlu etmenin arzusuyla, fedakârlığıyla bizlere geliyorlar.

F.Ö : Güzellik Uzmanımız sevgili Özlem AKIŞ.. Cildi nakış gibi işliyorsunuz. Peki, bize kaç yıllık uzman olduğunuzu ve nerelerde çalıştığınızdan bahseder misiniz?
Ö. A : 19 yıl oldu uzmanım.. İstanbul, İzmir, Ankara, şimdi de Kıbrıs. Çeşitli dizi film set arkalarında makyözlük görevlerinde de bulundum.
F.Ö: Bizlere işinizi bu kadar çok sevmenizin nedeninden ve biraz güzellikle ilgili teknik bilgilerden bahseder misiniz?

Ö.A: Teknik bilgi, önce içiniz, iç organlarınız, aldığınız gıdalara dikkat edeceksiniz, yaşam kaliteniz, uyku düzeniniz bunun yanı sıra sıkıntı ve stresten cildinizi ve ruhunuzu uzak tutacaksınız. Bu faktörlere dikkat eder ve uzak durmanız gereken şeylerden kaçınırsanız cilt yenilenir. Özellikle gece saat 01:00 dan sonra bütün ürünler, hücre yenilenmesi daha hızlı olduğu için sürülen bütün ürünler sayesinde cildi tazeler. Gündüz saatlerinde her kadın mutlaka nemlendirici kremler kullanmalıdır. Özellikle her gün duş almalı, bol bol su içmeli, hem vücuda hem yüze bol bol nemlendirici kullanmalı. Vücuttan ne kadar çok toksin ve ödem atılırsa o kadar sağlıklı bir cildiniz olur. Meslek aşkı, insanları güzelleştirmek beni son derece mutlu kılıyor.
F.Ö: Peki Şifalı ellerinize erkeklerde kendilerini teslim ediyorlar mı?
Ö.A: Son zamanlarda erkeklerimiz de sık sık ciltlerini bana teslim ediyorlar, her geçen gün bu güzelliğin bilincine vardılar.

F.Ö: Peki sevgili Özlem AKIŞ, Neden Kıbrıs?
Ö.A: Adalı insanı dürüst, tremiz ve yardımsever. Güler yüzlü, candan. Benim için bütün bun unsurlar beni bir yerde Kıbrıs sevdalısı yaptı. Kıbrıs insanını yüreğimle seviyorum.

F.Ö: Size Hayatınızda başarılar dilerim. Ben her şeyden önce bu kadar başarılara, güzelliklere imza attığınız için Sevgili Ayşe BAYRAMOĞLU sizi yürekten kutluyorum başarılarınızın devamını diliyorum.
Kadınlarımız birer cevherdir.

Bu haber 2543 defa okunmuştur

:

:

:

: