Aynı gökyüzü altında iki cesur yürek

Sevgili YILTAN TAŞÇI 'nın kaleminden 17 Ağustos 2009 Sevgili kardeşim FAHRİYE ÖZAY,

Sevgili YILTAN TAŞÇI 'nın kaleminden 17 Ağustos 2009
Sevgili kardeşim FAHRİYE ÖZAY,
Gazeteci yazar HASAN ÇAKMAK 'ın ben ve ADAMOS KATSANTONİS hakkında yazdığı 'Aynı Gökyüzü Altında İki Cesur Yürek' adlı kitabın, 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü saat 19.30 'da, Gazeteciler Birliği Lokalinde (BRTK karşısı) yapılacak olan tanıtım kokteyline katılmanı dilerim.
Saygılarımla.
Yıltan TAŞÇI

Kitap tanıtımı oldu mu benim için akan sular durur. Özellikle, 2003 yılından bu yana sevgili Yıltan TAŞÇI ve Adamos ile yapılan ortak çalışmaları beni son derece yürekten etkilemiştir. Hani bir köşe yazımda da bahsetmiştim, sanatçılar dünyadaki meclisleri idare etme fırsatına sahip olmuş olsalardı, dünyada hiçbir sorun olmazdı. Her şey su gibi duru ve berrak olurdu. Büyük bir sevgiyle katıldım tanıtıma. Birbirinden güzel yüreklerle karşılaştım orada. Gecede, her zaman Feyz aldığım ve her zaman takdir ettiğim birbirinden değerli üstatlar hazır bulunmuşlardı. Cumhurbaşkanımız Sayın Mehmet Ali TALAT, güzel bir konuşma ile geceyi tetikledi. Stantta satışa hazır kitaplar, davetlilere sunuldu. Her zamanki gibi kucağımın sığdığı kadar birkaç tane kitap alıverdim. Üç değerli güzel insana imzalattırdım. Kitapların yanında İngilizce dil eğitimi CD ve kitapçığı hediye edildi. Çok hoş ve güze bir düşünceydi.
İki Cesur Yürek isimli kitap beni çok etkiledi. Bir yüzü Türkçe, bir yüzü Rumca yazılan bu eser birçok kitaba imzasını atan değerli yazar arkadaşım Hasan ÇAKMAK 'a ait. Çok güçlü ve saygıdeğer bir kaleme sahip sevgili ÇAKMAK. Kendisini yürekten kutlarım.
Hasan ÇAKMAK 'ın, özellikle 'Türk Müzik Tarihinden Kesintiler' isimli kitabı beni çok etkiledi. Kitabın içeriği olağan üstü. Sevgili ÇAKMAK, devletlerin görevini üstlenmiş durumda. Yüreği güzel insan, Kıbrıslı sanatçılara verdiği önemle olağan üstü saygıyı hak ediyor.
Yüreği güzel iki insan yukarıda da belirttiğim gibi, Kıbrıs geçmişten günümüze kadar zenginlikleri ile güzellikleri ile benim için dünyadaki en değerli hazine. Bizden önce, bizden sonra. Yüzyıllar boyu acılarla yoğrulan insanlık ve kim bilir daha bu acımasızlık, doyumsuzluk, paylaşamazlık, kaç yüzyıl daha sürecek. Günümüzde ikiye bölünen bu dünyanın en değerli hazinesi, Kuzey 'deki biz yaşayanlar dünya tarafından cezalandırılmış durumdayız. Din, dil ırk nedir? İnsanlık neyi paylaşamıyor? Yaşlanan dünyanın çöktüğünü görmüyor mu bu insanlar? İnsan ayrımları neden?
Sevgili Yıltan TAŞÇI, ADAMOS KATSANTONİS el ele, yürek yüreğe, kalplerinin aynı anda çarpması, tınıları birleştirmeleri, aynı dilden konuşmaları, sözlerin bittiği yerde, melodilerin konuşması sanki hiçbir şey olmamış, yaşanmamış gibi müziği yoğurmaları ve
yorumlamaları, birçok besteye imza atmaları. Kıpkırmızı iki tane gelincik olmaları, sevgiyi içeren, yürekleri birleştiren kırmızı renk. Kıbrıs 'a has gelincikler, özlediği sevgiyi, mutluluğu, neşeyi, kahkahayı, sevinci, paylaşımı, suyun akışını, tarlalarda sulanan rengârenk, mis kokulu çiçekleri içine sindiren, kucaklayan, bağrına basan, güzellikleri içinde barındırmayı hasretle özlediği hayata; Aynı gökyüzü altında yaşayan bu güzel 'İki Cesur Yürek' sayesinde

umutlandılar.. Bu 'İki Cesur Yürek' hiçbir politikacının başaramayacağı cevheri yıllarca işlenmemiş o değerli hazinenin, elmas taşını, şarkıları ile bizleri ışıl ışıl aydınlattılar. Milyonlarca teşekkürler. Tanrı yolunuzu mis kokulu ürettiğiniz feslikanlarla süslesin.
Milyonlarca teşekkürler sevgili Hasan ÇAKMAK. Her zaman, her yerde sanatçıların yanındasın. Sanatçıların ürettiklerini altın harflerle yaşattığın, sonsuzlaştırdığın için milyonlarca teşekkürler.

Sizi seviyorum.

Bu haber 3668 defa okunmuştur

:

:

:

: