İki anne, bir acı

Anavatan Türkiye son günlerde “Açılım” kelimesini tartışıyor.
Anavatan Türkiye son günlerde “Açılım” kelimesini tartışıyor. Kültürler bakımdan, zengin bir mozaiğe sahip olan Türkiye de Kürt vatandaşlar için açılım adı altında bir takım düzenlemeler yapılması ve terörün bu düzenlemeler yolu ile sona erdirilmesi hedefleniyor. Terörün ve buna bağlı olarak terör örgütünün bu insanlarla bağdaştırılması son derece rahatsız edici. Terör örgütünü Türkiye’nin başına musallat edenlerin kim olduğunu cümle âlem biliyor. Amaç sözde Kürt halkının hakları için savaşmak. 
Kürt halkının arkasına sığınarak, binlerce insanı yaşına, cinsiyetine bakmadan katletmek ve bunun adına özgürlük demek. Burada tek bir amaç var. Türkiye’yi bölmek. Bunu yaparken de bu insanların kullanılması gerçekten üzücü. Çünkü bu insanlar Türkiye kimliği taşıyan herkesin sahip olduğu haklara sahip. 
Terör belasından Türkiye’nin neler çektiğini tüm dünya biliyor. Terörü ve terörü yaratanları siyasallaştıracak adımları da bizzat Türkiye hükümeti atmaya hazırlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan, bu ülke için savaşan, kurtuluş savaşı destanını yaratan, birçok mezhepten gelen insanlar şimdilerde başka birileri istedi diye birbirine düştü. Bir ülke içinde ikinci bir ülke yaratılmak isteniyor. Türkiye hükümeti bu insanları mutlaka kazanmalı. Yasalar çıkartılarak Kürtçe yayınlar yaparak bu insanları kazanamazsınız. Ekonomik olarak iyileştirilmiş bir toplum, devletine küsmez. Açılım veya değişen adıyla demokratikleşme için yasal düzenlemeler yapılacağına, bu bölgelere ekonomik olarak olumlu girişimler yapılsa, fabrikalar açılsa, işsizliğin azaltılması için devlet olanakları seferber edilse, okullar açılsa, özel sektör bu bölgelere teşvik edilse, bence kâğıt üstünde verilecek bir takım haklardan daha faydalı olacaktır. Yukarda da belirttiğim gibi amaç Türkiye de huzursuz bir ortam yaratma
 k.Amerikanın en köklü medya kuruluşlarından CNN’de yayınlanan bir programda, Türkiye’nin harita görüntüsü yayınlandı. Bu harita üzerinde, 86 yıllık Cumhuriyetin doğusunda, Kürdistan Cumhuriyeti olduğunun söylenmesi bence manidardır. CNN bu gafı için tüm Türk halkında özür diledi, bu özrün bir anlamı var mı? Bunun yorumunu size bırakıyorum.
Bana göre Türkiye’nin terörden gördüğü en büyük zarar insan kayıplarının yanında, bir bütün olan Türk halkının kutuplaşmasıdır. Terörist saldırıların en yoğun olduğu bölgelerden olan Şırnak’ta yaşanan bir dram Türkiye’nin terörden gördüğü en büyük zararı anlatıyor. Bu kardeş kavgasında hayatlarını kaybeden üç gencin annesi bir araya gelmiş, teröre lanetler yağdırırken kaybettikleri gencecik çocukları için gözyaşı döküyor. Terör örgütü mensubu iki çocuğunu kaybeden bir anne ile vatani görevini yaptığı sırada oğlunu kaybeden bir başka annenin buluşması ve birbirlerine sarılarak göz yaşları içinde durdurun bu kanı diye haykırmaları Türkiye’ye verilen zararın açık görüntüsü oldu. Evet, iki anne ve ortak olan bir acı. Bu acı aslında tüm Türkiye’nin acısı. Ben kendi adıma sürekli şu soruyu soruyorum, bunu yapmaya kimin ne hakkı var.
Bu haber 596 defa okunmuştur

:

:

:

: