Babutsa

Uzun bir yola çıktılar. Güzelliklerle yüklü, bir o kadar da dikenli. Yıllarını verdiler, yılmadan savaştılar.

Uzun bir yola çıktılar. Güzelliklerle yüklü, bir o kadar da dikenli. Yıllarını verdiler, yılmadan savaştılar. Ali Soner, sonra Peri 'de geldi aralarına. Üç arkadaş birlikte söylemeye başladılar. Londra'dan Kıbrıs 'a, sonra Türkiye. Önce, Türkiye 'de Kral TV’de yayınlandı klipleri. Söz müzik sevgili Ayhan Başkal 'ın. Seslendirdikleri şarkıları -yanarım yanarım-. Bu şarkı size hiç yabancı değil. Uzun bir zaman önce, günümüze kadar sevgili Ayhan Başkal 'ın ağzından dinledik.

Her cumartesi, Saray Otel 'de -MÜDER- olarak toplanır, ne yapabiliriz diye müziğimizi tartışırdık. Bugün, babutsa büyük sponsorlar sayesinde çok güzel bir başarıya imza attı. Tanıtım gecesine, birebir bu yürekli arkadaşlarımı kutlamak için katıldım. Birbirinden güzel şarkılarımız, sözü müziği tamamı ile Kıbrıslı bestecilerimize ait, buram buram Kıbrıslı koktu babutsa grubunun keyifli CD’si.

Savaş verilirse olabiliyormuş. Birbirinden güzel şarkılarımız vardır. Yıllardır konuşuluyoruz. Devletimiz müziğimize sahip çıksın, her yıl on sanatçımızı sponsorlarla Türkiye piyasalarına, oradaki sanatçılarla harmanlasın, Türkiye Kültür Bakanı el ele verirlerse buradaki sanatçılarımızda mutlu olurlar. Türkiye 'den, her yıl astronomik rakamlar oluk oluk akar KKTC hazinesine. Peki kültürsüz bir devlet olabilir mi? Soner, Ali ve Peri.. Sizi yürekten kutluyorum. Gecede çok yoğun duygular yaşadım. Sizi orada görmek, özellikle sevgili Ayhan Başkal 'la sohbetimizde duygulandım ve gözyaşlarıma hakim olamadım. Tanrı sizi korusun, hepimizi korusun. Dikenli yollar, gül bahçesine dönüşsün...
Babutsa gibi, lezzetli ve faydalı olsun. CD tanıtım gecesi, Savoy Otel'de oldu. Havuz başı yuvarlak masalara serilen beyaz örtüler, beyaz sandalyeler, gelen misafirler her şey muhteşemdi. Renkli bir kokteylle sunucu Burç 'un ağzından dökülen birbirinden güzel sözcükler, öz Türkçesi ile dinlemeye değerdi. Yanında canım arkadaşım Olgan Mustafa.. birçok arkadaş gibi sevgili Olgan 'a da plaket verildi. Olgan her zaman başarıları ile gündemden düşmeyen, yüreği güzel insan.
Beni en çok etkileyen CD tanıtımı ile buram buram Kıbrıs kokması. Kıbrıs 'a has bu güzel meyvenin ismini grup ismi olarak kullanmak çok olağanüstü bir fikir bence.
Kıbrıs 'a has babutsa, çok faydalı bir meyve. Birçok derde deva, yüksek protein içerikli ve son derece lezzetli. Hele de buzluktan soğuk soğuk ağzımıza düşerse, değmesin kimse keyfinize. Müzik şöleni bu grubun elinde bu meyvenin lezzetiyle harmanlanmış ve ortaya çok güzel bir duyu festivali çıkmış.
Babutsa yerken Babutsa 'yı dinleyin... Keyfinize keyif katın. Sizi seviyorum...
Bu haber 2903 defa okunmuştur

:

:

:

: