Canım arkadaşım

Seni anlatmak, içimdekilerle seni kâğıda dökmek imkânsız. O kadar zor ki. Dünyadaki bütün gerçek kelimeleri sıralasam da yeteneksiz kalır anlatımlarım duygularımı.

Seni anlatmak, içimdekilerle seni kâğıda dökmek imkânsız. O kadar zor ki. Dünyadaki bütün gerçek kelimeleri sıralasam da yeteneksiz kalır anlatımlarım duygularımı. Canım arkadaşım. Dostluğumuz, arkadaşlığımız kim bilir kaç yıllık, kaç yıl oldu ve kim bilir kaç yıllar daha akıp gidecek. Birbirimize sıkı sıkı sarılıp daha çok daha iyi ve mutlu günlerimizde yan yana, omuz omuza olacağız.
Her şeyden önce sana teşekkür edip geçemeyeceğim. Beni Türkiye gibi büyük bir ülkede
bir çok kez medya ile tanıştırdığın ve bir araya getirdiğin için, evinin kapılarını bana açtığın ver her zaman kendi evimmiş gibi davranmamı sağlayacak ortamlar yarattığın için, hayatımın her anında bana destek ve yardımcı olduğun için, günlerimi gün gibi yasamaya yardımcı ve huzurlara sağlıklı arkadaşlığımıza ferahlık ve tat verdiğin, beni öz be öz kardasın saydığın için milyonlarca teşekkürler. Sevgili Canan Ertürk.
Henüz ben o yıllarda, yaşımın küçük olması ve Kıbrıs' tan yeni, saf bir çocuk olarak yollara düştüğümde, bir öğretmenin fazlasını, hayatı ve nasıl yaşanmasını ve onu tanımama yardımcı olduğun için. Beni birbirinden değerli hocalarla tanıştırdığın için, daha binlerce sayamadığım birbirinden değerli unsurlarla hayatımda olduğun içi çok mutlu ve sana minnet doluyum can dostum.
Sayısız iyiliğin, yardımseverliğin ve benliğinde yaşadığın ve yaşattığın binlerce nitelik için yüce Allaha şükrediyorum. Senin gibi bir dünya insanı benim hayatımın bir anlam kazanmasında başrollerde. Sana olan duygularım ve huzur dolu sevgim anlatılmaz yaşanır cananım.
Ailenin bir parçası ve dünyanın bir anısı olmak benim için en büyük sevinçlerden biri bu hayatta. Saçımın bir tek teline zarar gelmemişse yaşadığım dünyada, benim meleğim sensin. Öğrettiklerin ve yaşattıkların, her şey şükredilmesi gereken milyonlarca yaşam kabiliyetlerinden biri senin. Ya pişirdiğin yemekler, zeytinyağlılar, hamsı balıklar, içtiğimiz şaraplar. Sen benim için başkasın.
Anneciğimi kaybettiğim günü hatırlıyor musun? Kanal'da, Nur Ertürk kardeşimizin programında canlı yayından çıkmış eve geldim. Acı haberi aldığımda Kıbrıs' a geri dönmeden bana 'benim annem, senin de annendir!' demiştin hatırlıyor musun? İlk defa annemden sonra bir başka kişiye anne dedim. Şimdi ikinci annemi de kaybettim. Allah ikisine de rahmet eylesin. Benim can arkadaşım, cananım. Her olayımda yanımdasın, her hafta köşe yazılarımı takip ediyorsun, bazen eniştemle canlı yayına bağlanıp beni hep onore ediyorsunuz. Canım arkadaşım, can dostum, seni gerçekten çok seviyorum. Sana milyonlarca teşekkürler. Seni de eniştemi de çok seviyorum.
Sevgili okurlarım. Bu hafta konu çok farklıydı. Sevgili Canan Ertürk benim için çok önemli, bir anne gibi sevdiklerinin her zaman yanında ve emeğini esirgemeyen bir kişiliktir. Mükemmel bir hanımefendi, saygın bir ruh ve tarafsız bir insandır. O başkadır, candır, canandır, bu huzura ve sükûnete, sevgiye ve dünya insanlığına huzurlarınızda milyonlarca teşekkürü bir borç bilirim. Can dostum. Seni çok ama çok seviyorum. Sen mükemmelsin ve güzelliklere layıksın. Sen meleğimsin.
Sizi seviyorum.
Bu haber 3294 defa okunmuştur

:

:

:

: