Mec Sen’den hükümete tepki

Mec-Sen’den hükümetin sendikalara yönelik “siyasi amaçlı grev yapıyorlar” suçlamasına tepki: “Aynı yasalara karşı CTP/BG-ÖRP hükümeti döneminde de Mec-Sen grev yaptı…”

Mec-Sen’den hükümetin sendikalara yönelik “siyasi amaçlı grev yapıyorlar” suçlamasına tepki: “Aynı yasalara karşı CTP/BG-ÖRP hükümeti döneminde de Mec-Sen grev yaptı…”

Meclis Çalışanları Sendikası (Mec-Sen), Hükümet’in sendikalara yönelik “siyasi amaçla grev yapıyorlar” suçlamasına tepki gösterdi.

Mec-Sen Başkanı Remzi Kudret, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Mec-Sen’in, Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler-Özgürlük ve Reform Partisi (CTP/BG-ÖRP) Hükümeti döneminde de aynı yasalara karşı grev yaptığını hatırlattı.
Meclis’te yapılacak grevleri “düzen bozucu” olduğu gerekçesiyle 60 gün süreyle yasaklayan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin bakan ve milletvekillerinin bu gerçeği bildiğini söyleyen Kudret, grev yasaklayan Hükümet’in halka hizmet vermek yerine sendikalara saldırdığını ileri sürdü.

Kudret, Mec-Sen’nin Şubat 2009’da eşel-mobil hakkının geriletilmesi ve Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerin Düzenlenmesi Yasa Tasarısı’na karşı grev yaptığını hatırlatarak, “O dönemde, tamamen siyasi şov amacıyla ‘yanınızdayız’ mesajı veren bugünün UBP’li bakan ve milletvekilleri, şimdi bizi ‘siyasi grev’ yapmakla suçlamaktan çekinmemektedir. Oysa sendikaları siyasi amaçlarına alet etmek isteyen kendileridir” iddiasında bulundu.

Remzi Kudret, olmayan Mec-Sen grevine yasak koyan zihniyetin tarihe kara bir leke olarak geçeceğini öne sürerek, UBP Hükümeti’nin halka verdiği sözleri tutmadığı gibi, grev yasağı konusunda da arka arkaya çelişkili açıklamalar yaptığını savundu.
Kudret, Başbakan Derviş Eroğlu’nun Mec-Sen’i “Meclis çalışmalarını sabote etmekle” suçladığını belirterek, “Oysa Mec-Sen’in amacı Meclis çalışmalarını sabote etmek değil, halkın zararına olan yasalar konusunda Hükümet’e uyarıda bulunmaktır” dedi.
Bu haber 75 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER