MESLEK GELİŞTİRME GEREKSİNİMİ ARTIYOR

Yaşanan ekonomik sıkıntıların da etkisiyle, özellikle genç neslin meslek eğitimi yanında mesleği geliştirmeye olan gereksinimi artarak devam ediyor.
Yaşanan ekonomik sıkıntıların da etkisiyle, özellikle genç neslin meslek eğitimi yanında mesleği geliştirmeye olan gereksinimi artarak devam ediyor.

İş yaşamında verimliliğin artırılmasını, profesyonel anlayışın yerleşmesini hedefleyerek 3 yıldır kamu ve özel sektöre yönelik meslek geliştirme kursları düzenleyen Yöneticilik Merkezi’nin (The Management Centre) yaz dönemini kapsayan 3 ayrı kursu tamamlandı. Konusunda uzman eğitmenlerin sunduğu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası(KTTO) ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KIBSO) tarafından desteklenen, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onaylı kurslarda başarı sağlayan toplam 60 kursiyere dün düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

“ Bilgisayar Uygulamalı Muhasebe Seviye 1 ve 11” , “ Etkin Pazarlama ve Satış”, “ MS Office Uygulamaları Seviye 1 ve 11” konularında yürütülen kurslarla ilgili sertifika töreni KIBSO Konferans Salonu’nda yer aldı.

KIBSO Başkanı Ali Çıralı ve KTTO Başkan Yardımcısı Evren Bağlarbaşı Özerden etkinlikte yaptıkları konuşmalarda, toplumdaki ara eleman sıkıntısına, meslek geliştirerek maksimum verimliliğe ulaşmasında önemli bir misyonu yerine getirmekte oluşu nedeniyle Yöneticilik Merkezi’ne teşekkür ettiler. Çıralı ve Özerden devletin meslek eğitimine daha ciddi, daha profesyonel anlayışla yaklaşması gerektiğinin de altını çizdiler.

Etkinlikte konuşan Yöneticilik Merkezi Mali ve İdari Direktörü Mustafa İnal, meslek geliştirme kurslarıyla toplumda önemli bir gereksinime çare ürettiklerini, mesleği geliştirmenin yaşanan kriz ortamında öneminin daha iyi anlaşıldığını, AB yetklileri ile de işbirliği yapılarak bu yıl meslek kurslarını daha da yaygın ve etkin konuma getireceklerini vurguladı.

Yeni Kurslar Middlesex Üniversitesi Akreditasyonlu
Yöneticilik Merkezi’nin yakında AB destekli olarak açacağı kursların Middlesex Üniversitesi tarafından akredite edileceğini belirten Mustafa İnal, yeni kursların küçük ve orta boy işletmelerin orta ve üst düzey yöneticilerine yönelik olacağını vurguladı. İnal, Merkez’in meslek geliştirmeye yönelik kursları sürdüreceğini de anımsattı.
Yöneticilik Merkezi önümüzdeki günlerde 3 yeni meslek geliştirme kursu daha başlatacak.
Bu haber 82 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER