Best model

Yıllardır Best Model’ le ilgili haberleri okumaya çalışıyorum. Geçen akşam seyircilerin arasında yerimi aldım.

Yıllardır Best Model’ le ilgili haberleri okumaya çalışıyorum. Geçen akşam seyircilerin arasında yerimi aldım. Birbirinden değerli mankenler, sanatçılar herkes büyük bir titizlikle, jüri, sunucular görevliler.. Beni en çok ilgilendiren konu sevgili Nil BURAK ‘ın jüri heyetinde oluşuydu. Sahne de alıp birbirinden güzel iki müthiş parçasını seslendirmesi, olağan üstü bir şölene tanıklık etmemizi sağladı. Tek kelime ile muhteşem bir ses ve kalite Nil BURAK..

Gözümden kaçmayan birçok unsur vardı gecede. Nil Burak’ ın hayat arkadaşının büyük bir hayranlıkla kendisini gözünü bir dakika sahnedeyken kendisinden ayırmaması beni çok çok duygulandırdı. O an Orhan GENCEBAY ile Sevim EMRE’ nin ölümsüz, efsane aşkları gözümde canlandı. Aşk ne kadar büyük bir erdem! Yüce Tanrım! Hiç bir insanı aşksız bırakmasın!
Best Model gecesinde, sevgili Nil BURAK’ ın yer alması beni çok çok sevindirdi. Gönül arzu ediyordu ki bir iki sanatçımız daha harmanlansaydı gecede.. Ne büyük savaşlar veriyor sanatçılarımız, o kadar çok etkinliklerimiz oluyor da oluyor canımız Kıbrıs’ ımız da. Peki bu kadar çok mu zor organizasyonları yapan kişiler, sanatçıları harmanlasın? Cennet vatanımın değerli sanatçılarını harmanlamak, yüzlerini güldürmek çok mu zor?
Bugün! Nasıl ki, bir milletvekilimiz halkımızın oyu ile seçiliyorsa ve meclise girdiği andan itibaren her ay maaşını sayıklıyorsa, kendi sanatçısı da kazanmak istiyor. Nereye kadar öğretmen kazanıyor, doktor kazanıyor, işçi kazanıyor! Peki, sanatçılar ölsün mü!?
Ha pardon! Cumhur Başkanı, Başbakan da kazanıyor... Hani seçimleri hatırlıyorum da. Her partinin ağzından şu kelimeler çıkıyor: “Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacağız.” Ne zaman? Kaç sanatçımızın şiir kitapları, CD’leri, eserleri yurtdışında satıldı? Destek verildi? Kaç ressamımızın ürettiği eserler tanıtılıyor, değerleri biliniyor? Yurtdışına giderken saygıdeğer politikacılarımız, kaç tane sanatçımızı yanlarında götürüp onları onore ediyorlar? Ankara’ ya giderken görevleri yalnızca para istemek mi? Bir sayın T.C. Başbakanı Sayın Recet Tayyip ERDOĞAN konuşmalarında, her zaman kendi sanatçılarının isimleri ile hitap eder, her zaman sanatçılarını sarayında ağırlar, yemekler verir onore eder. Gerek yemekler olsun gerek kokteyller olsun teşvik edicidir.
Zaman zaman ‘Devlet Sanatçısı’ unvanı veriliyor.. Her zaman dünya ülkelerinin yaptığını yapıyor Türkiye’ miz. Atatürk’ ün dediği gibi! “Herkes her şey olabilir ancak sanatçı asla!”
Best Model Gecesi Girne Rocks ‘ta olurken, bir yandan da Lefkoşa ‘da Atatürk Stadyumunda TARKAN konseri vardı. Eh.. orada da kendi sanatçılarımızdan yoktu.
Sevgili Nil BURAK, gerek yurt içi gerek yurt dışı her zaman Kıbrıs ‘ı en iyi şekilde temsil etti. Peki, bu güne kadar K.K.T.C. tarafından kendisine kaç tane ödül verildi, kaç kere onore edildi? Yapacak çok iş vardır..
Geçen yazımda da yazmıştım!..
Sayın Bakanım Kelam DÜRÜST,
Lütfen bu tabuları yıkın, ambargoları kaldırın ve siz olsun değer verin sanatınıza sanatçınıza..
Siz değerli bir müzik adamı, spor insanısınız.. Ancak siz anlayabilirsiniz sanatın ve sanatçının ruhunu ve dünyasını.
Saygılarımı sunarım..
Best Model gecesi beni bir başka unsurlar tarafından da derinden etkiledi. Birbirinden güzel ve yakışıklı bay bayan yarışmacılar, onları benim gözümde dış görünüşlerinden ziyade kültürleri, bilgileri ilgilendirdi. Hepsi üniversite öğrencisi ve Türkçe ’nin yanında bir iki yabancı dil bilmeleri beni sevindirdi ve çok etkiledi.
Eğitim, bilim ve görgü insanlığı yüceltir !!!
Sizi seviyorum..
Bu haber 3493 defa okunmuştur

:

:

:

: