Dizayn elişi

Hayata sanatçı gözü ile baktığınız zaman bir başka görüyorsunuz, bir başka yaşıyorsunuz olayları ve hayatı, değerleri bir başka ruhla hissediyorsunuz.

Hayata sanatçı gözü ile baktığınız zaman bir başka görüyorsunuz, bir başka yaşıyorsunuz olayları ve hayatı, değerleri bir başka ruhla hissediyorsunuz. İşin ucunda bir de sanat içerikli, el emeği göz nuru harikalar da var ise, sizin ruhunuzu mest ediyor bu harikalar. Bir masaldan bir masala koşuyorsunuz hayatın içinde sanatçı gözüyle. Birkaç yıldan beri hizmet veren Diamond Nail Studio, kendisine değer veren her Kıbrıslı kadın gibi benim de uğrak yerim oldu. Diamond Nail Studio’da yapılan el ve ayak bakımı, olağanüstü. Mekânın sahibi, dünyalar güzeli sevgili Nalan Hanım. Büyük bir titizlikle Uzakdoğu’dan getirmiş olduğu eğitimli ve birbirinden güzel kızlarla Kıbrıs insanına hizmet veriyor. Perşembe günü akşam üstü sularında, ismi “Hanan” olan güzel kız, elindeki fırça ile tırnaklarımın üzerine desenleri büyük bir titizlikle çizerken, sanki ellerim üzerinde dans ediyordu. El işi harikaydı. Dudaklarından dökülen tebessümler, öğrenmiş olduğu üş tane Türkçe kelimesi ile çevresine mutluluk ve huzur saçıyordu. Mekanda ise arka fondan yükselen olağanüstü nostaljik şarkılar, bu güzel kızın el emeğine daha bir estetik ve değer katıyordu. Adeta desenler, bu şarkıların büyüsünde yer tutuyordu tırnaklarımda. İnsanın ruhunu okşuyor bu rüya. Hanan sanatını icra ederken ellerim üzerinde, Dilayla şarkısını mırıldanmaya başladı o narin dudakları arasında. Büyük bir can kulağı ile dinlerken onu, bir hikayeden bir hikayeye geçti ruhum.. Hanan,
Dilayla’nın hemen ardından, bu kez de sevgili Ayla Dikmen’den nağmeleri müthiş bir şefkatle yorumlamaya başladı:
Anlamazdın, anlamazdın…
Sevilirken bilmedin mi?
Ben söylerken gülmedin mi?
Falımızda hasret var, ayrılık var demedim mi?
Anlamazdın anlamazdın,
Kadere de inanmazdın.
Hani sen acı veren kalpsizlerden olamazdın?
Dilerim ki mutlu ol sevgilim,
Ben olmasam bile hayat gülsün sana.
Günahım boynunda, ağlayan bir çift göz bıraktın arkanda.
Düşünebiliyor musunuz? Vietnamlı bir genç kız, bizim Türk Müziğimizi çok güzel ve akıcı bir şekilde yorumlasın. Olağanüstü bir ses, inanılmaz bir duygu ve hayranlıkla duygulandım. Bu duyguyu, huzuru ve estetiği yaşayabilmeniz gerekir. Mekândaki güzel yüz, candan ilgi ve huzurla çalışkanlığın bir arada olması beni çok etkiledi. Her gelen misafirin buraya bağlandığı, huzurlu bir şekilde kendilerini emanet ettikleri son derece hijyenik ve tertipli çalışanlarıyla Diamond Nail Studio harika bir güzellik merkezi. El ve ayak bakımları tek kelime ile SÜPER. Kendisini seven her insan bu değerli mekanda vücuduna huzur ve enerji enjekte ettirmelidir. “Hayat bir prova değildir! Yaşadığımız her anın tadına varmalı, bütün güzellikleri ve huzuru sonuna kadar yaşamalıyız.” Mekanların başarılı olmaları, titizlik ve dizaynın hakimiyetiyle, hijyenik ve ferah olmaları ile doğru orantılı. Herşey insanoğluna hizmet için var yeryüzünde. Bu nedenle hepimiz üzerimize düşen görevleri eksiksiz ve sorumluluk bilincine bağlı kalarak yerine getirmeliyiz.
GÜLER YÜZLE...
Bu haber 3697 defa okunmuştur

:

:

:

: