GENÇLİĞİN ORTAK SORUNLARI

Bu köşenin adını “Objektif” olarak seçerken, düşündüğüm tek şey, her olaya, her görüşe ve her kesime eşit mesafede olmaktı.
Bu köşenin adını “Objektif” olarak seçerken, düşündüğüm tek şey, her olaya, her görüşe ve her kesime eşit mesafede olmaktı. Bu güne kadarda öyle oldu. Her eleştirinin her düşüncenin ve de her siyasi anlayışın bu köşede yeri vardır. Bu bağlamda, toplumu ilgilendiren her olaya kendi penceremden “Objektif” eleştiri ve önerilerde bulmayı yine toplum adına bir görev sayıyorum.

Gençlerimizin, birçok sorunu vardır. En büyük sorun tabi ki işsizlik. Bunun yanında güvensizlik, gelecek korkusu, gençlerimizi en çok endişelendiren ve umutsuzluğa iten faktörler. Gençlerimizin siyasi faaliyetlerde bulunması, demokrasimize katkı koyması çok önemlidir. Ülke gençliğinin toplumsal olaylara karşı son zamanlarda artan ilgisi önümüzdeki yıllar için olumlu adımların habercisidir. Demokrat Parti (DP)1992 yılında Ulusal Birlik Partisi’nden ayrılan 9 milletvekili tarafından kurulmuş, Kıbrıs Türk siyasi hayatın da belli bir çizgi yakalamış ve kurulan birçok koalisyon hükümetinde yer almış bir siyasi partidir. Katıldığı her seçimde belli bir oy oranıyla istikrarlı bir tabana sahip DP 19 Nisan seçimlerinde de genel olarak oy oranını korudu. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen DP gençlik kolları 5. Olağan Kurultayı’na davetli olmama rağmen gidemedim, ancak bir bölümünü televizyondan izleyebildim. Çok doğru bir adım atılmış, amaç ülke gençliğini parti rozeti ayırmadan bir çatı altında toplamak. Gerçekten bu düşüncenin söylemi bile güzel. DP gençlik kurultayında bazı siyasi partilerin genç yöneticileri de yer aldı ve konuşmalar yaparak güzel mesajlar verdiler. Toplumun beklediği de budur, her siyasi partinin amacı birdir. Bu amaç topluma en iyi hizmeti sunmaktır. Geleceğin yöneticileri olacak gençleri bir çatı altında toplayarak, sorunların ortak kararlarla çözümüne katkı koymak düşüncesine, her kesim destek vermelidir.

DP 5. Gençlik kurultayında, tek aday olan Münür Öztürk DP Gençlik kolları başkanlığına seçildi. DP Gençlik kolları, yeni başkanı Münür Öztürk’le kısa bir sohbet gerçekleştirdim. Sohbetimizin sonucunda sevgili Münür Öztürk’ün şu cümleleri, her şeyi anlatmaya yetti. “Kıbrıslı Türkler olarak içte ve dışta birçok sorunumuz var, özellikle gençler olarak bizlerin. Herkesin siyasi düşüncesi farklı olabilir. Mesela, Kıbrıs sorununa farklı çözümler önerebiliriz ama içteki sorunlarımız aynidir”. Evet özetle böyle diyor, Demokrat Parti Gençlik kolları yeni başkanı Sayın Münür Öztürk ve gençliğin özellikle içte ki sorunlarının ancak birlik, beraberlik içinde çözümlenebileceğine işaret ediyor. Geçekten, oldukça önemli ve olumlu bir yaklaşım. Siyasi konularda farklı düşüncelere sahip insanların, gençlerin ortak sorunlarına, ortak çözümler bulması, birlik ve beraberlik içinde olması, toplumsal huzur ve demokrasimizin geleceği açısından son derece olumludur. Şu an ülke yönetiminde söz sahibi, her siyasi kişi, her siyasi kurum, her birey bu birlikteliğin sağlanmasına katkı koymalıdır.
Bu haber 556 defa okunmuştur

:

:

:

: