YOLSUZLUK

Araç Kayıt Dairesi’nde görevli bir bayan memur evraklarda yaptığı tahrifatla 100 bin YTL’ yi cebe indirdi! Kendi evraklarında yaptığı yolsuzlukla yetinmeyip arkadaşının evraklarına da el atan uyanık memure bu hatayla yakayı ele verdi.

Araç Kayıt Dairesi’nde görevli bir bayan memur evraklarda yaptığı tahrifatla 100 bin YTL’ yi cebe indirdi!

 

Kendi evraklarında yaptığı yolsuzlukla yetinmeyip arkadaşının evraklarına da el atan uyanık memure bu hatayla yakayı ele verdi

 

AYTUĞ TÜRKKAN

Araç Kayıt Dairesi’nde 100 bin YTL’lik vurgun ortaya çıkarıldı. Kayıt yapılan araçların evraklarını iptal edip alınan parayı cebe atma metoduyla kısa sürede 10 binlerce YTL’ yi götüren uyanık memure, yakayı ele verdi.

Maliye müfettişleri dairede yaptıkları incelemelerde vurgunu belgeleriyle kanıtlarken, konuyla ilgili yasal prosedürün de başlatıldığı öğrenildi.

İlk etapta sadece kendisinin işleme koyduğu kayıt evraklarında tahrifat yapan bayan memuru aç gözlülüğü yakalattı.

Yaptığı vurgunu yeterli bulmayan ve aynı ekipte çalıştığı başka bir arkadaşının işlemleri üzerinde de oynama yapmaya başlayan uyanık bayan memur, mesai arkadaşının olayı fark edip daire yetkililerine bildirmesi üzerine yakalandı.

Yaşanan yolsuzlukta başroldeki bayan memurumuzun yalnız olmadığı belirtiliyor. Daire içerisinde bir kişinin daha bu büyük vurgunda kendisine yardım ettiği konusunda bilgiler var.

Konunun ortaya çıkmasıyla söz konusu bayan memurun soruşturması tamamlanana kadar Maliye Bakanlığı’na bağlı başka bir birime gönderildiği öğrenildi.

Evli ve iki çocuk annesi olan memurenin, kısa sürede yeni ev ve araba aldığı da ortaya çıktı. Kazancı belli olmasına rağmen kısa sürede nasıl araç ve ev aldığı daire içerisinde merak konusu oluyordu.

 

MALİYE BAKANI UZUN OLAYI DOĞRULADI

Maliye Bakanı Ahmet Uzun Araç Kayıt Dairesi’nde gerçekleşen vurgun olayının doğru olduğunu söyleyerek star kıbrıs’ın ele geçirdiği bilgileri doğruladı.

Uzun, konunun doğru olduğunu ve mali müşavirlerin denetlemelerde bulunduğunu anlattı.

Şu an için net bilgilerin ellerinde olmadığını, işin içerisinde bayan memur dışında birilerinin olup olmadığıyla ilgili bilgi bulunmadığını belirten Uzun, “kaçırılan paranın miktarını da net olarak bilmiyoruz. Mali müşavirlerimiz çalışmalarını tamamlamak üzere. Birkaç gün içerisinde bu bilgiler net olarak elimize ulaşacaktır” dedi.

Uzun, kısa bir süre sonra raporların tamamlanıp konunun polise ve yargıya intikal ettirileceğini kaydetti.

Böyle bir olayın üstünün örtülemeyeceğini de sözlerine ekleyen Bakan Uzun, eğer bir yolsuzluk olmuşsa bunun cezasız kalmasının mümkün olamayacağını ifade eti.

Bu haber 8 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER