Erdoğan’ı kutluyorum

Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten kutluyorum!

Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten kutluyorum!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan inanılmaz bir olaya daha imza attı. Hani Her zaman Türkiye’mizi örnek alıyoruz ya! Bakalım bu sefer, bu olağanüstü gelişmeden hangi KKTC’li büyüklerimiz kendilerine feyz alacaklar.. Buyrun bakalım neler oluyor üç adım ötemizdeki Anavatanda.. Teşekkürler Sayın Başbakanım Erdoğan..
Başbakan Erdoğan Kürt açılımını sanatçı ve yazarlara soracak!! İstanbul’da yuvarlak masa şeklinde ve 3 kademe olarak yapılacak toplantılar 20 Şubat’ta başlayacakmış.. Sayın Erdoğan’ın, toplantılarda yaklaşık 160 isimle bir araya gelecek olması, bu olaya ne kadar büyük bir titizlikle yaklaştığının göstergesi.. Sanat insanları ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunacak olması büyük nezaket ve Türk sanatçısının hükümetin gözünde ne kadar önemli ve değerli olduğuna en büyük kanıt.
Sayın Erdoğan ilk etapta 20 Şubatta bestekârlar ve ses sanatçıları ile bir araya gelecekmiş. Daha sonra ise ikinci toplantı vesilesi ile; sinema sanatçıları ve yapımcılarla buluştuktan hemen sonra yine İstanbul’da yapılacak üçüncü toplantıda ise entelektüel ve yazarlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacakmış.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in organizasyonunu yaptığı toplantılara İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Mahsun Kırmızıgül, Emel Sayın, Orhan Gencebay, Ferhat Göçer, Ahmet Özkan, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Kubat, Sertab Erener, Yılmaz Erdoğan, Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Adalet Ağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 160’a yakın kişi davet edilmiş! Tamamı, Türkiye topraklarında sanatın ve sanat ruhunun her bir lokmasında söz sahibi ve yaratıcı kişilikler olan bu davetlilerle bir araya gelerek, başımızdaki en büyük sorunlardan biri olan Kürt Açılımı hakkında titizlikle dayanışma örneği gösterecekler ve dünya milletlerine örnek olacak bir birleşim meydana getirecekler.. Sayın Başbakanım Erdoğan’ın bu birleşimi meydana getirecek olması örnek alınması gereken ölümsüz bir harekettir.
Bakınız Sayın Hüseyin Çelik ne demiş?...
DAVET ÇELİK'TEN
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, daveti kendisinin yaptığını belirterek, şunları söyledi:
“Amacımız sanatçılarla bir araya gelip sohbet etmek. Ortamı paylaşmak. Gündemdeki meseleleri konuşmak. 3 ayrı toplantı olacak. 20 Şubat’ta başlayacak ve İstanbul’da yapılacak. Yuvarlak masa şeklinde düşünüyoruz. Davet ettiklerimin hepsi çok mutlu oldular. Ben gelmem diyen olmadı. ‘Şimdiye kadar hiç böyle bir şey olmadı diyen’ de çıktı. Bizim yaptığımız katılımcı demokrasinin bir gereği. Yazarı, çizeri, sanatçısıyla aynı gemide yaşıyoruz. Oturup konuşacağız.”
Sayın Çelik’in sözleri, onurlu bir geminin kaptanı olarak üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaptıklarına çarpıcı bir örnektir. Teşekkürler Sayın Çelik!..
Değerli dostlar, sanatçılar yaratıcı, çağdaş, her zaman yardıma koşan, paylaşımcı, huzurlu, mutlu, kaygısız, mücadeleci, değişimci, barışçı, hoşgörülü, bağışlayıcı, sevgi salgılayan, güzellikleri yaratan, insan ayrımcılığı yapmadan, insanlığı, çevreyi, tabiatı, hayvanları kucaklayan bireylerdir. SANATÇI çok ince düşünür.
Yaratırken en güzelini, severken yüreğinin ta derinliklerinden sever. Bir şeylere bakarken, örneğin pencereden bakarken kirlenen camı değil de, dışarıda var olan güzelliklerle dolu manzarayı seyreder.
Son günlerde güzel adamızda, ne yazık ki istenmeyen çirkinlikler, kötülükler oluyor. Çocuk tacizleri, hırsızlıklar, çevre kirlilikleri, tabiatı yok eden katiller, esrar kaçakçıları, hayvanlara işkence, trafikte saygısızlık, kavgalar, gencecik öğrenciler arasındaki bıçaklamalar.. Yazıklar olsun. Küçücük bir toplumda neler neler yaşıyoruz. Bütün bu olanlara yüreğimiz dayanabilecek mi?
Biz sanatçılar, yüreklerimizde taşıdığımız zenginliklerle yüklü yaratıcılıklarımızdan, inşallah politikacılarımız sayesinde insanımıza yardımcı olabilecek refaha kavuşur, özveriyi sadakati göstermeye fırsat bulabiliriz. Politikacılarımız, Sayın Başbakan Erdoğan’dan feyz alınacak bu davranışı benimseyebilirler umarım! Güzel olaylara imza atılacak ümidini içimizde tutuyoruz.
Not; Bir sanatçı bir evladını yetiştirirken, topluma faydalı, çok çok farklı yetiştirir. Her zaman her yerde her şeyi sevgiyle kucaklarlar. Mutluluğun yaratıcılığın yolu sevgiden geçer.
Sizi seviyorum..
ROL OYNAMADAN!
Ne rol
Ne sahne ister
Sevmek
Yürek
Bazen
Sert esen bir rüzgâr
Bazen
Hüzünlü bir yürek
Bazen
Coşkulu, heyecanlı
Aşk şarabından
Yudumlayan
İlaç yürekli.
İnsan vardır ki
Rol oynamadan
Sahnelemeden
Sevmeyi, saygı ile
Sonlandıran..
Bu haber 3901 defa okunmuştur

:

:

:

: