KKTC cumhurbaşkanlık seçimleri Londra’dan başladı

Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere Başbakan Dr DERVİŞ EROĞLU’NUN İngiltere’de Kıbrıs TÜRK ticaret odasının davetine katılıp, Kıbrıs Türkler ile bir araya gelmesi ve oradan da halkının desteği ile cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda neler yapacağını özetlemesi ile seçim startı verdi gibi bir ziyaret oldu.

Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere Başbakan Dr DERVİŞ EROĞLU’NUN İngiltere’de Kıbrıs TÜRK ticaret odasının davetine katılıp, Kıbrıs Türkler ile bir araya gelmesi ve oradan da halkının desteği ile cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda neler yapacağını özetlemesi ile seçim startı verdi gibi bir ziyaret oldu. İngiltere de yaşayan özellikle Kıbrıslı Türk nüfus beklide KKTC’de yaşayanlar kadar var 7 bin Akıncılar’lı olduğunu biliyorum bir o kadar da Mehmetçik köyünden insanlarımız yaşamakta, tüm Kıbrıs değerlendirildiği zaman oralarda yaşayan insanlarımızın sayısı gerçekten çok fazla.
Yurt dışında yaşayanlar tabi ki İngiltere ile sınırlı değil dünyanın birçok yerinde yaşayan binlerce yurttaşımız var ve ben eminim ki birçoğu KIBRIS ateşi ile yanmaktalar. Yurt dışında olunduğu zaman vatan özlemi bir başka olmaktadır, vatanlarına gelip iş kurmadan tutunda geriye kalan yaşamlarını da burada KKTC geçirmek isteyen çok insanımız var.

Ancak hem gelecek olanlar için hem biz burada KKTC’de yaşayanlar için istikrar ve gelecek garantisi şart. Peki, yok mu? Görüşmeler devam ettikçe anlaşma umudunun olmadığı bir masa ve bizlerin o masaya mahkûm olduğumuzu dile getiren politikacıların siyaseti değişmedikçe endişe her zaman devam edeceğe benzer.
İşte değerli okuyucular Başbakan sn EROĞLU’NUN İngiltere ziyareti gelişen görüşmeler sürecinde hem yurt dışında yaşayan insanlarımız için hem de KKTC’de yaşayanlar için önemli mesaj içeriyordu.
Sn EROĞLU İngiltere’deki konuşmasın da “kanla vermiş olduğumuz mücadelede ne haklarımızdan nede topraklarımızdan vazgeçeriz” diye bir kez daha şahsının ve partisinin politikasını ortaya koydu. Bu siyaseti ile de halkından destek beklediğini bir kez daha vurguladı, toplantı çok sıcak bir havada geçti ancak sn TALAT’IN İngiltere ziyareti bu kadar sıcak geçmemişti oradaki vatandaşlarımız sn TALAT’A biraz tepkili idiler, tabii ki tepkiler Kıbrıs görüşmeleri ve iddia edilen sn TALAT’IN taviz veren siyaseti.

Bana göre artık 2010 KKTC Cumhurbaşkanlığı seçim manifestosu da şekillenmiş ve kısa bir süre sonra halkın bilgisine getirilecek, sn EROĞLU saraya kapanacak bir CUMHURBAŞKAN’I olmayacağını sürekli dile getirmeye özen gösteriyor. Artık görüşmelerden ümit kesme zamanının geldiğini gösteriyor gelişmeler ve başka açılımların gündeme geleceği sinyali ortaya çıkıyor, çünkü sn TALAT da benzer şeyler dile getirmeye başladı görüşmeler sonsuza kadar devam edemez bir yerde ipler kopacak bizler bu seçimler de izlenecek politikayı merakla izleyeceğiz.
Bu haber 829 defa okunmuştur

:

:

:

: