Tulga işten çıkarmaları eleştirdi

“Tasarruf amacıyla yapılan uygulamalar daha büyük sorunlar ortaya çıkarıyor”
“Tasarruf amacıyla yapılan uygulamalar daha büyük sorunlar ortaya çıkarıyor”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, UBP hükümetinin bütçede tasarruf tedbirleri almak zorunda olduğunu ancak bu amaçla yapıldığı iddia edilen uygulamaların daha büyük toplumsal sorunlar ortaya çıkardığını kaydetti.
Tulga yazılı açıklamasında, devlet bütçesinde açıkları azaltmanın birçok yolu olduğunu fakat hükümetin bu yolları dikkate almadığını savundu.
Kamu sektöründe işten çıkarma yerine, ailenin gelirini esas alan bir vergilendirme sistemine geçilmesi halinde daha iyi sonuç alınabileceğini dile getiren Tulga, maaş düzeyleri göz önüne alınarak tüm maaşlardan belli yüzdeliklerde azaltma yapılabileceğini iddia etti.

Siyasetçiler ve bakanların da maaşlarında bir indirim yaparak kamuya ve topluma örnek olabileceklerini belirten Tulga, kriz koşulları aşılmadan, ekonomi gerçek anlamda desteklenip çarkların yeniden dönmesi sağlanmadan işten durdurmaların, insanları açlığa mahkum etmek olduğunu vurguladı.
Tulga, “Hükümet derhal işçileri işine iade etmeli ve geçici işçi meselesini bir daha gündeme gelmeyecek biçimde yasalarla düzenlemelidir” dedi.
Bu haber 64 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER