“TALAT’I ANLIYORUM VE TAKDİR EDİYORUM”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iyice yaklaşmaya başladığı bugünlerde henüz adaylığını açıklamayan Mehmet Ali Talat’a ilk somut destek kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’tan geldi.

Gözde AKBEN

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iyice yaklaşmaya başladığı bugünlerde henüz adaylığını açıklamayan Mehmet Ali Talat’a ilk somut destek kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’tan geldi.
Başbakan Derviş Eroğlu’nun ilk turdan seçimleri kazanacağını söylemesine rağmen, adaylık konusundaki sessizliğini koruyan ve müzakere masasındaki tavırlarıyla pek çok kişiden tepki alan Talat’a destek veren Denktaş katıldığı bir sempozyumda bu desteğini kamuoyu önünde Talat’la da paylaşmış oldu.

İlki düzenlenen I. Dünya Kardiyoloji ve Kardiyavasküler Hastalıklar Sempozyumu’nun açılış töreninde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Talat ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş birer konuşma yaptılar. Rauf Denktaş konuşmasında müzakere sürecine değinerek, kendisinin de çok iyi bildiği bu süreçte Cumhurbaşkanı Talat’ı desteklediğini söyledi. Denktaş, “Değerli cumhurbaşkanımızın uğraşlarını ben en çok takdir edenlerdenim. Çünkü onun bugün içinde bulunduğu zorlukları ben yıllarca yaşadım. 1977’den 2004’e kadar, kendisine buyur teslim al diyesiye kadar yaşadım. Benim yaşadığım bütün zorlukları şu anda kendisinin yaşadığını görüyorum. Yapmış olduğu iyi girişimlere rağmen Rum tarafı, dün Rum Basını’nında kendisi de okumuşsa görecektir Talat’ta Denktaş’tan kötü oldu demeye başlamıştır. Uzlaşma olsun barış olsun, Türkiye bu yükten kurtulsun, Kıbrıs Türk’ü bunca yıllık acıdan kurtulsun diye yapmış olduğu bütün iyi niyetli ve bizi bazen ateş üstünde oturtturan tavizlerine rağmen Sayın Talat’ı takdir ediyorum” dedi.
Bu haber 1110 defa okunmuştur
 • gun gitsin maascik gelsin orhan  kktc - 13.02.2010 be yoldaslar bu gunleri cok arayacaksiniz,bu ise gitmeden, islemeden para kapmalari,okkali emeklilik maaslarini ,rum bunlari odemeycegini soyledi.Rum tarafindaki emeklilik maaslarini, sizlerinki ile karsilastirin bakalim ne kadar ucurumlar var.Hatta ingilteredeki emekli maaslari ile de.Hele hele 13'uncu maas.LOVELY.Cok araycaksiniz bu rahatligi
 • OLUR GUZZUM eren ENKO  TÜMKIBRIS - 12.02.2010 SANIRIM BU TARTIŞMA BİR SÜRE DAHA DEVAM EDECEK.....ARKADAŞ M AMBER BU GÜNE KADARKİ GÖRÜŞMELERLE İLGİLİ PEK BİLGİSİ OLMADAN DÜŞÜNDÜKLERİNİ BELİRTMİŞ OLMASI CEVAP VERMEME NEDEN OLMUŞTUR...1974 TEN SONRA TC DEN GELEN VE BURADA YAŞAYAN EVLENEN ÇOCUKLAR DOĞURAN VE VATANDAŞLIK KAZANAN HİÇBİRİ GERİ GİTMEYECEK..ASKER DE ÇEKİLMEYECEK...BARIŞ SAĞLANIR VE BİR DEVLETTE BİRLEŞİLEBİLİRSEK .1960 ANLAŞMALARINA GÖRE BİR MİKTAR ASKER BURADA KALACAK..BUNLARI SAĞIR SULTAN DUYDU İNGİLTEREDE YAŞAYAN BAZILARI HALA DFUYMADI..DENKTAŞA YÜKLENMENİZ YANLIŞ..TALATTAN KORKMANIZ İKİNCİ YANLIŞ..KIBRISTA HİÇBİR TÜRK MGK NIN KIBRISLA İLGİLİ KARARLARI VE KIRMIZI ÇİZGİLERİ VARKEN..TALATI SATIYOR DENKTAŞI DA DÖNÜYOR DİYE FERYAT ETMENİN ANLAMI YOK..
 • tam destek derya  mağusa - 12.02.2010 aklın yolu bir demekki. aksi hem çözümü hemde geleceğimizi baltalayacak. aman yapmayın derim.
 • Yazık... Alp TULUHAN  KKTC - 12.02.2010 Sayın R.R.Denktaş başkanlık seçiminde Sn. Talat'ı destekleyecekmiş. Şimdiye kadar tüm yaptıklarını bir kalemde yıkmış, söylediklerini de birkaç cümlede inkar etmiş. Sayın Denktaş'ın ezeli Eroğlu düşmanlığı dinmek, bitmek bilmiyor. Bu düşmanlık uğruna neleri kırıp döktüğünün farkında değil... Yazık, hem de çok yazık!....
 • Dogru anlamak. M. Amber  Londra - 12.02.2010 Bircok yorumcu Sayin Denktasi yanlis anladigi icin yaniliyor. Eren Enko ise Anavatana destek diyor. Yarin asker ve TC'den gelen vatandaslarimiz geri donse ve 1974 oncesi topraklarina donulse TC AB'ye alinmayacaktir. AB, nato ve ABD icin 1974 den beri neler yapilmistir. Ama bir ambargoyu kaldirtamamistir. Bazi seyleride aldigimiz seylere karsilik yapsak olmazmi? Hep odun vererek bu gunlere gelindi. Odun vermek hangi cikarimiza hizmet etmistir? Siyaset disindaki her konuda dise dis yaristigimiz yabancilara birtek siyasette alt kaliyoruz. Bizlerin bu yapidaki siyasetcilerden kurtulmamiz gerekiyor. Ama o gune kadar kotunun en iyisini secmemiz gerekiyor. Bu adayin Talat bey olmadigi cok belirgin.
 • ama bilmesi lazım biz onun torunlarıyık(yanındankiler sahtedir)    - 11.02.2010 olay şudur benim solcularım(denktaşa göre kıbrıs sevdalıları) şimdi taksimi savunmalarını takdir edeyirom
 • ANLAMALISINIZ EREN ENKO  TÜMKIBRIS - 11.02.2010 KIBRIS İLE İLGİLİ POLİTİKALAR HER ZAMAN TC İLE BİRLİKTE YÜRÜTÜLDÜ.VE HERKES GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE DAVRANDI..DENKTAŞ ÇOK SUÇLANDI TALAT DA SUÇLANIYOR..NEDEN**KİMİMİZ HAKSIZLIĞA KİMİMİZ BAŞKA ŞEYLERE KIZDIK.HEP GERÇEKLERİ GÖRMEKTEN KORKTUK..VE GERÇEKTE DENKTAŞ DA TALAT DA ANKARADA HEP HAKLIYDI..ZAMAN ÇOK DEĞİŞTİ BEYLER .ARTIK KENDİMİZDEN ÇOK ANAVATANIN GELECEĞİNE KATKI KOYMALIYIZ..BENCİLLİĞİ BIRAKIN .HANİ ANAVATANI SEVİYORDUNUZ HANİ ŞUKRANLAR...HANİ AVANTALAR..BİTTİ ARKADAŞLAR .ZAMAN GERÇEKLERE DAYALI BİR MÜZAKERE SÜRECİ İLE HEM BARIŞA ULAŞMAYI HEMDE O SİZLERİN DE DİLİNİZDEN DÜŞÜRMEDİĞİNİZ ANAVATANIMIZIN GELECEĞİNE OLUMLU YÖNDE KATKI KOYMA ZAMANIDIR..DOLAYISI İLE DENKTAŞIN TALATA DESTEK VERDİĞİNİ SÖYLEMESİ KİŞİSEL BİR ÇIKAR İÇİN DEĞİL TOPLUMUNU VE ANAVATANINI SEVDİĞİ İÇİNDİR...BEN DENKTAŞI HERZAMAN TAKDİR ETTİM O GERÇEK BİR LİDERDİR..BENİM GÖRÜŞLERİM FARKLI OLSADA ONU HEP SEVDİM. ARTIK HERKES TOPLUMUN GELECEĞİNE YÖNELİK DÜŞÜNSÜN..GANİMET BİTTİ.......
 • denktas konyalioglu  ingiltere - 11.02.2010 ihtiyarin cani adaylik ceker de ondan talata direcik koydu
 • İnanamıyorum Mehmet Kadir  Calgary Alberta Canada - 11.02.2010 Bu yazı hakikatten doğu mu veya eksikmi ? Ya da ben mi aklımı yitirdim ?
 • sevgi ertan n koğlu   - 11.02.2010 sayın kurucu cumhurbaşkanımız denktaşın bu açıklaması takdir edilmesi gereken bir davranıştır..onu herzaman sevdik şimdi sevgimizde yanılmadığımızı ispat etti .
 • ali ayrancı  g magosa - 11.02.2010 yazık...sen d e mi sn kurucu başkanım...seni yıllarca çözüm istemez olarak gösteren bu yüzden akp ile aranı açan sn talat değil mi?ne oldu?oğlunu koalisyona almadı diye bu kadar milliyetcilere sırt dönmek size yaraşmaz sn kurucu başkanım...hasta yatağınızda size ihanet eden kimdi?

:

:

:

:

DİĞER HABERLER