Akaryakıtta kalite kontrolü önemli

Maliye Bakanı Ersin Tatar, halkın temiz akaryakıt kullanması için kalite kontrolün önemli olduğunu ve Benzinciler Birliği’nin çalışmalarına destek vereceklerini söyledi.
Maliye Bakanı Ersin Tatar, halkın temiz akaryakıt kullanması için kalite kontrolün önemli olduğunu ve Benzinciler Birliği’nin çalışmalarına destek vereceklerini söyledi.
Tatar, dün Benzinciler Birliği Başkanı Niyazi Çağaloğlu başkanlığındaki birlik yöneticileriyle görüşerek akaryakıt istasyonlarının sıkıntılarını dinledi.
Benzinciler Birliği yöneticileri bir takım düzenlemelerde yaşanan sorunları Maliye Bakanı ve daire müdürlerine aktararak çözüm önerilerini sundular.
Akaryakıtın ülkeye ithalinden tüketim aşamasına kadarki kalite kontrolünün bir sistem çerçevesinde yapılabilmesi için görüşlerini Bakan Tatar ve müdürlere aktaran Benzinciler Birliği, tüm akaryakıt çeşitlerinin özel depolarda stoklanabilmesi ve kalite kontrolünün yapılabilmesi için görüş birliğine vardılar.
Maliye Bakanı Ersin Tatar da, Benzinciler Birliği’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, diyalog ortamında her türlü sorunun çözülebileceğini, bu yüzden de Benzinciler Birliği’nin bakanlığa gelerek bu sıkıntılarını kendisine aktarmalarından dolayı memnun olduğunu söyledi.
Akaryakıtın tüketicilere daha temiz şartlarda ulaşabilmesinin önemine dikkat çeken Maliye Bakanı Ersin Tatar, akaryakıt tüketiminin yaygın olduğunu ve titiz çalışmalar sonucu halka kalite kontrolü yapılmış akaryakıt verilebilmesi için birliğin sunduğu çalışmaya destek vereceklerini vurguladı.
Tatar, sektörün sıkıntılarına çözüm bulabilme adına müdürlere gerekli talimat vererek, Benzinciler Birliği Başkan ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve diyalog yolunun tüm sektörlere olduğu gibi benzincilere de her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.
Bu haber 8 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER