Bir kahve alır mısınız?

Bahar geldi geliyor derken, tekrar yağmurlar başladı. Olsun kurak bir ülke olan bizim için ilaç gibi bu yağışlar. Ben, yağmurlu günleri çok severim. Şemsiyemi açıp yürümek, bana inanılmaz bir haz verir.
Bahar geldi geliyor derken, tekrar yağmurlar başladı. Olsun kurak bir ülke olan bizim için ilaç gibi bu yağışlar. Ben, yağmurlu günleri çok severim. Şemsiyemi açıp yürümek, bana inanılmaz bir haz verir.
Girne’deyim. Ne zaman içim üşüse sıcacık bir yer ararım. Şöyle ruhuma uygun, şirin, temiz aydınlık. Bir şömine başı olabilir Cafe Dükkan gibi... Ya da sıcacık ev yemekleri veren Bandabulya Restaurant gibi... Yahut limanda denizi, tekneleri seyrederek içilen mis gibi bir sabah kahvesi... Bulunduğum bölgeye göre bir yer seçerim her zaman.
Bugün Karşıyaka Parkı’nın oralardayım. Günün her saati park problemi var. Neyse çocuk parkının yanında duruyorum. Girne Belediyesi temizlik işlerine çok önem veriyor. Çevre tertemiz. Naci Talat Caddesi yeni görünümüyle pırıl pırıl ışıl ışıl oluyor. Şimdi sizler bu hangi cadde dersiniz? Jasmine yolu yani... Yeni mağazalar, işyerleri, kafelerle bambaşka bir yüze kavuşuyor.
Caddeyi geçeceğim, elinde şemsiyesi, şık bir hanıma kim yol vermez ki! Araçlar yol veriyor ve karşıya geçiyorum. Kocaman harflerle ESPRESSAMENTE yazıyor. Daha dış mekana adım atar atmaz, güleryüzlü bir eleman “hoşgeldiniz” deyip şemsiyemi alıyor. İlk adım, ilk tanışma çok önemli benim için. Bir de tatları görelim. Gerçi ben İLLY ile tanışalı bir yıl oldu. Enfes bir kahve, özel aromalı... Gerçek İtalyan... Birisini tanıtır gibi oldu ama... Hatta yaz boyunca illyli dondurmalar yedim. Şimdi dünyadaki yerlerine Kıbrıs da eklenmiş oldu. Burası illy kahvenin ana mekanı... Aydınlık, şık ve sıcacık... Dışarının soğuğundan sonra çok iyi geliyor. Birkaç arkadaşıma rastlıyorum içerde. Aynı masada kahvelerimizi içip sohbet ediyoruz.
Ben meraklı böcek... Bir sürü soru soruyorum. Neler var, yemek de veriyor hem de hep İtalyan tarzı... İsimlerine bakıyorum, içeriklerini okuyorum. Yerin resmi açılışı henüz yapılmamış ama hizmet veriyor. Zaten önce ayak alıştırılır ve eksikler tamamlanır, adet böyledir...
İtalyan kahve çeşitleri, alkollü içecekler, yemekler, salatalar, kahvaltı, tatlılar... Yok yok yani... Avrupai havada döşenmiş, kırmızı siyah ve silver hakim... Aydınlık, pırıl pırıl ve şık... Karşıda kocaman bir dünya haritası, cam üzerine kumlama tekniği ile yapılmış anlaşılan, İlly’nin hangi ülkelerde olduğunu gösteriyor... Benim için görsellik bu tip yerlerde çoook önemli... Ne yapayım huyum kurusun güzel şeylere bayılıyorum...
İlk arkadaş buluşmamızı burada yapmalı... Şöyle deri kanepelere kurulup birbirimize laf yetiştirmeli... Evet evet ilk fırsatta burdayız. Biz Kıbrıslılar, yeni mekanlara gitmeyi, yeni tatlar denemeyi severiz. Evet efendim, kahvenizi nasıl alırsınız?...
Bu haber 271 defa okunmuştur

:

:

:

: