Şarkılar her zaman güzeldir

Bu son günlerde dört mevsim bir arada yaşıyoruz. Yeşillikler, sapsarı papatyalar, badem ağaçlarına düşen cemreler, zaman zaman ılık bir hava... Bu ılık havanın akşamında kulaklarımızın pasını giderecek bir birinden güzel şarkılar dinliyoruz.

Bu son günlerde dört mevsim bir arada yaşıyoruz. Yeşillikler, sapsarı papatyalar, badem ağaçlarına düşen cemreler, zaman zaman ılık bir hava... Bu ılık havanın akşamında kulaklarımızın pasını giderecek bir birinden güzel şarkılar dinliyoruz. Sevgili Namık Taşpınarlı eşliğinde iki tane güzel sanatçı. Namık Taşpınarlı bir keman üstadı, bestekâr. İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar mezunu.12 yaş itibariyle konservatuar ve sahne çalışmalarına birlikte başladı. Sayısız konserlere maestro olarak imza attı. Bu arada Kenpa Yaylı Gurubunun üyelerindendir. Şu anda Kıbrıs'ta bir birinden değerli sanatçılarla çalışmaya başladı.
12 Mart akşamı Vakıflar Anaokulu adına Yakın Doğu Üniversitesinde çok güzel bir etkinlik düzenlendi. Bir kaç hafta önce yaşadığımız sel felaketi nedeniyle Vakıflar Anaokulu'nun gördüğü zarar adına yapılan güzelliklerle dolu bir katkıydı .Sahneye önce Ayşe Tural hanımefendi sunuculuğunda sevgili Bahar Gökh an çiçeklerle donatılmış sahnede yerini aldı.Sefa Getirdin Dostlar şarkısı ile programına başladı.Daha sonra da birbirinde güzel şarkılar:
Üşüdüm diyorsan üstünü örterim
Yanarım sevginle ateş olurum
Gülü susuz aşkı sensiz bırakmak
Bu sözcüklerden daha güzel bir söz olabilir mi? Dans, müzik, saz birleştiğinde ne olur? Muhteşem olur. Sevgili Namık Taşpınarlı'nın sahnedeki duruşu; Tanrım böyle bir şey var mı?Kemanın tellerinden yükselen tınılar dinlemeye ve de seyretmeye gelenler için doyum olmuyor du.İkinci bölümde sevgili Müşerref Akay sahneye geldi.Bu ne şarkılar bu ne ihtişam her bir şarkı olağanüstü.Sevgili Müşerref Akay iki kostümle çıktı sahneye.Önce siyah sonra beyaz bir elbise göze hitap etti.Boşuna dememişler müzik ruhun gıdasır.Bu anlamlı gecede santçıların oldukça kalabalık bir hayran kitlesi vardı.Sevgili Bahar Gökhan bizim insanımız ...O kadar güzel yorumladı birbirinden güzel şarkıları ve bir o kadar da göze hitap etti. Çok güzeldin sevgili Bahar Gökhan. Final muhteşemdi. İki sanatçı şarkıyı birlikte seslendirdiler.Sevgili Müşerref Akay Türkiyem şarkısı ile geceye noktayı koydu.Her zaman nerede olursanız olun çok değerli okuyucularım hayatınız şarkı tadında olsun.
Not: Bu yazımı konseri dinlerken kaleme aldım.
Bu haber 3252 defa okunmuştur

:

:

:

: