Cumhurbaşkanlığı seçimi kapımızda

Cumhurbaşkanlığı adaylarımızın arasında bir bayan adayın olması beni çok sevindirmişti. Ne mutlu biz kadınlar için diye düşünmüştüm. Renkli bir seçim olacaktı. Daha sonra Sayın Serap Tezca'nın adaylığı düşmüş.

Cumhurbaşkanlığı adaylarımızın arasında bir bayan adayın olması beni çok sevindirmişti. Ne mutlu biz kadınlar için diye düşünmüştüm. Renkli bir seçim olacaktı. Daha sonra Sayın Serap Tezca'nın adaylığı düşmüş. Yazık. Keşke adaylarımız arasında bir de kadın olsaydı. Maalesef toplumda kadınlarımız hak ettikleri yere henüz gelememiştir. Sanki erkekleri doğuran yetiştiren biz kadınlar değil miyiz? Sanırım bize daha büyük görevler düşmektedir. Örgütlenip Meclise yürüyüp daha gür sesle haklarımızı savunmalı istemeyi bilmeliyiz. 974'ten günümüze kadar canla baş la çalışan KKTC için hizmet veren kadınlarımız var. Bu iz bırakan kadınlar hem eğitimli hem üretken hem savaşçı. Onların politikaya atılmaları en yüksek mevkilerde bizi temsil etmeleri gayet güzel olurdu. Bunu istemek en tabii hakkımız.
Sayın Serap Tezcan'nın adaylığı niye düştü? Eminim yanlış anlaşılmış veya yanlış ifade edilmiştir. Çok hassas bir konuydu. Ezan sesleri hiç kalkar mı? Başka toplumlarda çan sesleri var bizim de ezan seslerimiz. Yüzyıllardır var ve sonsuza kadar devam edecek. Dinimiz, ibadetlerimiz, örf ve adetlerimiz bunlara saygımız büyük. Mutlaka Serap Hanım da öyle düşünüyordur. Kendisinin hayvanlara olan duyarlılığı çok yerinde... Kuşlar kelebekler ne kadar hoş geliyor kulağa. İşkence ile öldürülen hayvanlardan, başlarına sopa ile vurularak öldürülen fok balıklarından, acımasızca kesilen kurbanlıklardan bahsetse daha iyi olacaktı.

Neyse ümidimiz başka bahara kaldı. Biz çalışalım, daha çok çalışalım. Birbirimizi sevmeyi kucaklamayı öğrenelim. Kızlarımızı, oğullarımızı iyi yetiştirelim. Doğruları, yanlışları öğretelim. Kültürümüze kültür katalım, el ele verelim. Mutlaka meclise kalabalık bir şekilde girebiliriz. Evimiz gibi meclisi de tertemiz yaparız. Saksıda yetiştirdiğimiz güzelim çiçeğimizi büyütüp sonra da tohumlarını toprağa dikerek dallı budaklı ağaçlara dönüştürdüğümüz gibi.

Güç her zaman biz kadınların elindedir. Seçimler hayırlı olsun. Hem adaylarımıza hem toplumumuza... Gönül ister ki herkes iyi yaşasın. Afrikalısı, Amerikalısı, Asyalısı, Avrupalısı herkes mutlu yaşasın. Ama unutulmamalı bayraksız, vatansız, dinsiz toplum var olamaz. Bu böyle geldi böyle gider. Güzelliklerle dolu bir dünya diliyorum size... Sizi Seviyorum...
Bu haber 3500 defa okunmuştur

:

:

:

: