İnsan sağlığı için en önemli unsur: Spor

Henüz küçücük bir çocukken rüzgâra doğru koşan savrulan saçları kadar madalya kazanan dünya iyisi bizim içimizde yetişen bizim insanımız. Soley Polatcan.

Henüz küçücük bir çocukken rüzgâra doğru koşan savrulan saçları kadar madalya kazanan dünya iyisi bizim içimizde yetişen bizim insanımız. Soley Polatcan.

Sevgili Soley  bir çok madalyaya sahip olmak ve  çok iyi bir spor öğretmeni olmak nasıl bir duygu?

S.P:Bana kattığı sağlığı düşündükçe ve birçok öğrencime sporun ne denli insan sağlığına faydalı olduğu bilincinde olduğum için çok mutluyum.

F.Ö:Sevgili Soley öğretmenliğinin yanısıra çok iyi bir anne ve eşsin. Annelik görevinin verdiği bu yükle bütün bu işleri nasıl başarıyorsun?

S.P:Hareketli bir yaşamdan aldığım enerji ile işlerimi başarabiliyorum.

F.Ö:Yanılmıyorsam ODTÜ'yü biricilikle bitirmiştin. Bunu nasıl başarmıştın?

S.P:Bu başarımı disiplinli çalışmama borçluyum.

F.Ö:Peki o dönem spor hocaların kimlerdi?

S.P:Mahmut Özçınar. Günümüz belediye başkanımız. Bizlere Güzelyurt halkına bahşettiği birbirinden değerli spor cihazları vücudu hareketlendiren enerji yükleyen insan sağlığına katkı sağlayan cihazlardır bu cihazlar.

F.Ö:Sevgili Soley Polatcan bütün bu hareketli yaşamda beslenme ile ilgili ne söyleyebilirsin?

S.P:Yaşamda düzgün bir pozisyonda durabilmek için dengeli beslenme ve hareketlilik şarttır. Böyle olduğu takdirde insan ömrü uzar ve insan ömrünü sağlıklı kılar. Tıpkı işleyen demirin pas tutmadığı gibidir.

F.Ö:Bana bir gününü anlatır mısın?

S.P:Sabahleyin kahvaltıdan sonra çocuklarımı okula bırakırım. Daha sonra görevim olan öğretmeliğime koşarım. Öğrencilerimi kendi çocuklarım gözü ile gördüğüm için en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyorum. Bu arada okul bitiminde kendi çocuklarımın topluma faydalı bir birey olmalarını yürekten istediğim için derslerinden ayrı özel dersler aldırıyorum. Belediyemizin bize sunduğu salonda akşamüzeri atletizm antrenmanları ve aerobik dersleri veriyorum. Çocuklarımın beslenmeleri benim çok çok önemlidir. Pişirdiğim yemekler genelde sebze ağırlıklı olup faydalı besinler içerir. Süt, balık, yumurta, et, bal, pekmez, ceviz çocuklarım için çok önemli besin kaynaklarıdır.

F.Ö:Sevgili Soley ben de senin bir spor dalında öğrencin olarak tek kelime ile süper bir hocasın. Bana verdiğin dersler beni çok çok mutlu ediyor. Bunun yanı sıra belediyenin sağlamış olduğu imkânlar Güzelyurt halkı için bulunmaz bir zenginliktir. Spor salonu mekânı inanılmaz güzelliklerle dolu bir yer seçiminin yapılması insan psikolojisinin göz önünde bulundurulması bir ayrıcalıktır. Portakal festivalinin olduğu yer rengârenk, çiçekler yemyeşil, ağaçlara fıskiyelerden akan sular ve tertemiz çevre keşke bütün adamız öyle olsaydı. Tertemiz, yemyeşil, miskokulu bize has güller feslikanlarla ve daha nice nice bitkiler...

Öğretmenlik kutsal bir görevdir.Sevgili Soley Polatcan Güzelyurt Kurtuluş Lisesinde bir spor öğretmeni.Çocuklarımızı yetiştiren çok önemli bir şahsiyettir.anne,baba öğretmen çocuklarını titizlikle yetiştirirlerse her öğrenci başarılı topluma faydalı birer birey olurlar.Soley Polatcan’la ben gurur duyuyorum..her zaman başarılı günlerde kalın. SİZİ SEVİYORUM...

Bu haber 1511 defa okunmuştur

:

:

:

: