Mustafa Aslantürk ‘dünyalı’

Yeşilin mavinin iç içe olduğu çok şirin bir köyde doğdu. Doğayı, denizi, yıldızları bir başka sever.
Yeşilin mavinin iç içe olduğu çok şirin bir köyde doğdu. Doğayı, denizi, yıldızları bir başka sever. Akşamları deniz kenarına uzanır dalga sesleri arasında gökyüzündeki yıldızlara bakar hayaller kurardı. Tek amacı vardı. Ünlü bir modacı olup ismini altın harflerle yazmak. Mustafa Aslantürk çok saygın ve mütevazı bir ailenin evladı. Annesi Sabiha Hanım, babası Taner Bey, ablası Fatoş. Bunun yanı sıra çok önemli bir aileye sahip, birbirinden değerli kariyer sahibi insanlar.

Fahriye Özay (F.Ö): Sevgili Mustafa Aslantürk Doğu Akdeniz Üniversitesinde iç mimarlık okurken hiç defilen oldu mu?

Mustafa Aslantürk (M.A): Üç tane defilem olmuştu. Çok amatörce olmasına rağmen çok ses getirmişti.

F.Ö: İlk tasarımlarınızı kimlerle çalıştın?
M.A: Sevgili Fahriye Özay tabii ki sizle, o gün bugün halen sizinle çalışıyorum ve çok büyük keyif alıyorum.
F.Ö: Ben de çok büyük keyif alıyorum sevgili Mustafa Aslantürk. İnanılmaz bir Kıbrıs sevdalısısın. İngiltere'ye gitme kararı nerden kaynaklandı?

M.A: Kıbrıs benim için vazgeçilmez, ailem, akrabalarım, doğup büyüdüğüm topraklar ama ne yazık ki yıllar boyu devletimiz politika yapmaktan daha öteye gidemediler. Kısacası bir arpa boyu ilerleyemediler. Bu benim için çok üzücü. Bugün Kıbrıs'ta kalmış olsaydım bu konumda olmazdım olamazdım. İngiltere'ye geldiğim gün kaydımı London Collage of Fashion okuluna yaptım ve Londra merkezinde olan bu güzelim okuldan mezun oldum. Benim için çok önemli bir unsur okumak, araştırmak.

F.Ö:Sevgili Mustafa Aslantürk beğendiğin modacı var mı?

M.A:Balenciaga.

F.Ö:Sevdiğin müzikler nelerdir?
M.A: Tasarım hazırlarken modern klasik müzik dinlemek en büyük zevklerimden bir tanesi. Farklı bir dünyaya gider gibi oluyorum.Kısacası çok keyif alırım.Müziksiz bir dünya düşünemem.

F.Ö:Sevgili Mustaf Aslantürk en çok sevdiğin yemekler nelerdir?

M.A: Uzak Doğu yemeklerinden sushi. Kendi ülkemin yemeklerinden, hani tadına doyum olmaz ya! Molohia, kolokas, börülce, makarna tavuk, fırında patates, mangalda kebap çok severim.Eh bir de bu saydıklarımı anneciğim pişirirse yanında şöyle kerevizlik kolyandrolu bir de salata yaparsa çok zevk alırım. Anneciğimin yapmış olduğu, tatlı olarak ceviz macununu da yersem çok çok mutlu olurum. Biz Kıbrıslıların, yemek yeme alışkanlıkları süperdir.

F.Ö:Sevgili Mustafa Aslantürk, içeceklerden ne seversin?

M.A: Şarap rakı bize has limonata, sütlü gülsuyu

F.Ö: Sevgili Mustafa Aslantürk, Londra'da kimlerle çalışıyorsun?

M.A: Şadiye Balıkçıoğlu ile birlikte. Kendisi modacı ve tiyatrocu. Sanat ve moda vazgeçilmez ölümsüz değerler.

F.Ö:Bu kadar güzel insanı giydiriyorsun, peki sen kendini nasıl giydiriyorsun?

M.A: Ben Oldukça mütevazı bir kişiliğe sahip olduğum için tişört, kot pantolon, spor ayakkabıyı tercih ediyorum.

Sevgili Mustafa Aslantürk tırnakları ile birçok defilelere tasarımlara imza atan kendi insanımız. Bizim insanımız. Birbirinden değerli gelinlikler, abiyeler, normal elbiseler, gerçek taşlarla danteller, ipekler kısacası her attığı imza altın değerinde. Günümüzde Mustafa Aslantürk ayakkabıya da değindi. Nursace bilindiği gibi çok ünlü bir marka. Türkiye, Moskova, İtalya bu ülkelerde yapmış olduğu tasarımlar satılacak. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın eşi Hayrunisa Gül, Ajda Pekkan, Nursace ayakkabı markasını kullanıyorlar. Nursace firmasının 2010-2011 Sonbahar kış ayakkabıları Londra'da yaşayan Mustafa Arslantürk tarafından tasarlandı. Geçtiğimiz günlerde Moskova'da moda severlerin huzuruna çıkarılan koleksiyon büyük ilgi gördü. Koleksiyonun tamamı önümüzdeki aylarda tüm Nursace mağazalarında satışa sunulacak Koleksiyon 25 parçadan oluşuyor. Mustafa Aslantürk 'ün amacı kadınlarımızı daha güzel, zarif, şık ve kendilerini rahat hissettirecek en ince detayları düşünerek tasarımlarını öyle hazırlamak. Ayakkabıda kullanmış olduğu deri, süet, piton derisi oldukça kaliteli. Türk iş adamı Nurettin Sabri Çelik'in adının ilk hecelerinin birleştirilmesiyle oluşturduğu Nursace. Son yıllarda Nursace adından sık sık bahsettiriyor. İngiltere ve Avrupa dergilerinde sık sık haberler çıkıyor. Firma sahibi Çelik Nursace kadınını kaliteyi ve kendine güveni yaratan giyim tarzını benimsemiş asil, çekici, duygusal, kışkırtıcı giydirmek. Bu denli güzelliklere Mustafa Aslantürk'ün imza atması bizler için gurur verici bir olay. Kitaplar dolusu anılarla anlatılması gerekir. Bu değerli modacımızın kendi bileğinin ve beyninin gücüyle bu günlere gelmesini tek tek sayfalara aktarmalıyız. Her zaman yanında olmalıyız, onure etmeliyiz. Devlet büyüklerimize büyük görevler düşmeli. Bu denli başarılı insanlarımızı senede bir gün de olsa bir araya getirip ödüllendirmeliyiz. Her şey politika değildir.
Sevgili Mustafa Aslantürk sana nice başarılar dilerim. SENİ SEVİYORUZ
Bu haber 1805 defa okunmuştur

:

:

:

: