İrsen Küçük dönemi

İrsen Küçük başbakanlık görevini CB EROĞLU’nun devreye girmesinden sonra diğer adayların adaylıktan, olağan kurultayın gerçekleştirileceği kasım ayına kadar çekilmesi sonucunda tek aday olarak 9 Mayıs’ta olağanüstü kurultayda alacak.

İrsen Küçük başbakanlık görevini CB EROĞLU’nun devreye girmesinden sonra diğer adayların adaylıktan, olağan kurultayın gerçekleştirileceği kasım ayına kadar çekilmesi sonucunda tek aday olarak 9 Mayıs’ta olağanüstü kurultayda alacak. Başbakan sn KÜÇÜK yeni bir hükümetle kısa süreli olsa bile önemli bir dönemde hem UBP genel başkanı hem de başbakan. UBP için en önemli süreç yerel seçimler, başarı tartışılamaz başarılı olmak zorundalar, diğer yandan çözüm bekleyen KKTC iç sorunlar, her bakanlık performansını artırmalı. Gerçekte büyük bir riskli siyasi dönemde sn KÜÇÜK başbakan ve UBP genel başkanı görevini üstleniyor. Başarılı olacağını düşünüyorum çünkü oda tecrübeli bir siyasetçi CB EROĞLU da tecrübeli bir politik deneyim ve en önemlisi tüm halkı kucaklayacağı mesajı sürekli hatırlatması sn TALAT gibi sarayın kapılarını halka kapatmayacak diyor olması.
O zaman haydi UBP ülkede sorunlar büyüyor bunların üstesinden gelecek tecrübeli halkın adayı CB EROĞLU ve TÜRK toplum liderinin soyadını taşıyan BAŞBAKAN sn KÜÇÜK.
Bu tarihi iki isim halkı çok iyi tanıyorlar ve sorunları çözmek yerine sorun üreten Devlet kurumlarını derhal mercek altına almalılar. İç sorunlar derken en öncelikli bu ekonomik yapıdaki bozukluklar akla geliyor yok sayamayız, siyaset uğuruna da başıboş bırakamayız. Hükümetin atadığı bazı üst düzey görevlilerinde de ihmaller olduğunu gözlemlemekteyiz bunlar söylendi ve de söyleniyor, ciddi şekilde çalışmanın zamanı çünkü emin olun ki KIBRIS TÜRKÜ’NÜN kaybedecek dakikası bile yok.
40 yıldır müzakere edilen KIBRIS sorunu hala daha çözüme varılamadı sorumlu kim K. TÜRKÜ mü? Bugünler de BM yine tek taraflı baskı yapmaya başladı sn EROĞLU müzakerelere ve anlaşılan konular ile birlikte sn TALAT’IN bıraktığı yerden başlamalı demeye başladı. Ancak RUM kesimi için böyle bir yaptırım ANNAN planına hayır dedikleri için gidin de halkı evet demeye ikna edin dememiştir BM nede HRİSTOFYAS’A eski RUM liderlerin bıraktığı yerden başlamalısın demişlerdir, farkımız BM için RUM tarafı tanınmış AB üyesi bir devlet biz ise RUM tarafına ve AB ‘ye muhtaç bir halk!
Bu imajın yaratılmasında da emeği geçenleri unutmamak şart, BİR MAYIS işçi emekçi bayramında öne çıkan bir pankart “memleketim işkal altında” ya bayramı kutluyorsunuz yada toplanıp siyaset yapıyorsunuz, hangisi acaba?
Yinede iktidarı muhalefeti bu küçük ülkemizde el ele verip bir şeylere geç kalmadan, ileriye adım atmak için zaman vardır diyorum. Çözüm olmaz ise KKTC halkı yok mu olacak ondan dolayı yeni fırsatlar yaratma becerisini geliştirmek gerekir. Konuşabilmek düşündüğünü özgürce anlatabilmek ve sorunların çözümü için alternatifler yaratmak ana temamız olmalı. Yokluk zamanı değil varlıkları en ekonomik kullanma zamanıdır bu gün.
Ben her zaman için yeni fırsatların yaratılabileceğini düşünen yapıya sahip bir kişiyim bundan dolayı halkın birlik ve beraberliğinin yaratılması gerekir, beklide CB EROĞLU ve BB KÜÇÜK tecrübeli siyasi deneyimleri ile bunu yaratmalılar ve eminim ki birlik beraberlik yolunda ki katkıları ile KKTC halkının gönlünde taht kuracaklar.
Bu haber 879 defa okunmuştur

:

:

:

: