İrsen Küçük UBP Başkanı

İrsen Küçük resmen UBP genel başkanı olduğunu heyecanlı bir konuşma ile tüm KKTC ve dışarıda bizi izleyenlere duyurdu.

İrsen Küçük resmen UBP genel başkanı olduğunu heyecanlı bir konuşma ile tüm KKTC ve dışarıda bizi izleyenlere duyurdu. Heyecanlı olmaması da beklenmezdi yıllarca hizmet verdiği partisinde başkan oluyor, hükümet de olduğu için de yeni dönemin Başbakanı Sn. Küçük kendisine en içten duygularla başarılar dilerim. Eskilerden bu güne kadar siyasette tutunabilmeyi başarmış soyadı ile bütünleşmiş tecrübeli ve halktan birisi Küçük.
Eroğlu ilk kez UBP’lilere Cumhurbaşkanı olarak hitap etti ve yine birlik beraberlikten yana çalışacağını belirtti, mesaj olarak çok anlamlı çünkü yine önümüzde çetin bir süreç var ve halkında ANNAN planı dönemindeki fikriyatının değiştiğini gözlemlemekteyim bundan dolayı yabancı güç odakları yine baskı ve telkinlerle bizleri bir yerlere sürüklemek için çalışacaklarını düşünüyorum.
Bu bir yönü iç siyasetimizin ekonomik yetersizliği kasamızın boşluğu da KKTC’deki önlemler açısından sıkıntı yaratacağı kesin. Bu ekonomik darboğazı açmak için kemer sıkmamız gerektiğini CB Eroğlu ve yeni dönemin BB Küçük de konuşmaların dile getirdiler. Ana muhalefet partisi CTP bu ekonomik darboğaz ve alınması gereken önlemlerden dolayı erken genel seçime gitmeyi tercih etmişti, güven tazelemeyi hedefliyordu ancak olmadı ve UBP tek başına iktidara geldi. Ancak yaşanan ekonomik sorunlar yinede gündemden düşmedi.
Başta KTHY ve daha bunun arkasından gelebilecek kuruluşlar bu ekonomik sorunları yok sayamayız eğer devletimize gerçek anlamda sahip çıkmak istersek, muhalefet ve iktidar doğru politikalarda işbirliği yapmak zorundalar yoksa biz Yunanistan’dan daha beter oluruz. İşte bu kritik dönemde İrsen Küçük başbakan oluyor ve yeni bir kabine kurmak zorunda yani bakan isimleri değişir mi beklide değişmek isteyecek, ancak daha önemlisi nasıl bir hükümet dıştan destekli azınlık hükümet veya koalisyon tüm alternatifler olası, denenebilir veya denenmeli. Ancak 27 Haziran yerel yönetimler seçimleri hesaplar buna yönelikte olacağı kesin çünkü UBP başarılı olmak zorunda çünkü Küçük muhalifleri olası başarısızlığı çok kullanacaklar ve parti içi dengeler yine oynatılabilir.
Bu ve bunun gibi nedenlerle kabinede değişiklik olabilir ancak UBP nin başarısını mevcut kabinede sağlayabilir ümit ederim ki UBP deki güçler küçük hesaplar peşinde koşmaz ve önce KKTC’nin ekonomik yönden ayakları üzerin duracağı yapısal önlemleri alır ve seçim hesaplarını sonraya alırlar.
Yerel yönetimler için yapılacak seçimlerde partilerin birbirlerini kırmalarına gerek yok çünkü bu ülkenin geleceğini kurmak boynumuzun borcu müzakereler devam edecek ve olası bir anlaşma modeli ile de karşı karşıya kalabiliriz işte o zaman ihtiyacımız toplumsal mutabakat ancak önceden temel atılabilirse başarı sağlanabilir.
Bu konuda Eroğlu CB olduğu günden itibaren gayet yapıcı hareket ediyor, şahsını kutluyorum, BB olduğu günde sn Erhan Erçin’i görevinden almamıştı ve AB işlerini yürütüyor. BB Küçük de ayni tecrübeli davranış içerisinde olacağını düşünüyorum şahsı konuşmasında CB ile de birlikte çalışacağını ve tecrübelerinden faydalanacağını söyledi, çalışmaları yakinen takip etmeye devam edeceğim.
Bu haber 791 defa okunmuştur

:

:

:

: