Güneşin en güzel doğduğu ülkeden günaydın

İnsanın kendini anlatması bazı zamanlar çok zordur. Günaydın şarkısını yaparken gözyaşlarıma engel olamadım.

İnsanın kendini anlatması bazı zamanlar çok zordur. Günaydın şarkısını yaparken gözyaşlarıma engel olamadım. Kendimi bildim bileli her şeyi sevdim, seviyorum. Ailemi, dostlarımı, hayvanları, dağı, taşı, toprağı, bitkileri... Kısacası herşeyi seviyorum. Hayatım boyunca hiç kimse için kötü düşünmedim. Yapılan eleştirilerde sadece hırslandım ve her zaman daha güzelini yakalamaya çalıştım, çalışıyorum. Her zaman en güzeli için savaş veriyorum. Sevgi benim yüreğimde uçsuz bucaksız yeri doldurulamayan kutsal bir unsurdur. Adımlarımı atarken yerde yürüyen bir karıncaya dahi zarar vermemek için dikkat ederim. Hayatın nedenli kısa olduğunun bilincinde olduğum için dünya malının dünyaya ait olduğunu bilir ve her şeyimi sanat üzerine inşa ederim. Her güneşin doğuşunda yeni şeyler öğrenmeye kendimi adadım. Kitaplarım, sanatım, sporum, sevdiklerim benim nefesimdir.

Bugüne kadar birçok şiire, şarkıya ve klibe imza attım. Birbirinden değerli üstatlarla çalıştım. Günaydın şarkımın klibini çektirme kararı aldığım gün çok değerli Zarina Ajansın sahibi olan Olgan Mustafa'dan yardım istedim. Her zaman olduğu gibi yardım elini üzerimden eksik etmeyen Olgun Mustafa eğitimi farklı, işlerinde başarılı bir yönetmendir. Benim bu şarkıyı yazma amacım şarkımın buram buram Kıbrıs kokmasıdır.
Aşvi Çiftçioğlu DAÜ İletişim Fakültesi doktora öğrencisidir. Güney Kıbrıs'ta devlet kanalı olan PIK'ta program yönetmenidir. Kıbrıs gazetesi magazin şefi Kıbrıs Fm müdürü Yasemin Kokan 'SEHER' Lefkoşa yönetmenidir. Kıbrıs’ın yeni ekran eki editörü Doğuş Öşokutan Uluslar arası ilişkiler uzmanı, kısa filmler yönetmeni, TV Gazetesi programı için muhabirlik yaptı. Engelli çocuklar için bilinçlendirici kısa filmleri vardır. Klip için görüntü yönetmeni ve kurgu yönetmeni Doğuş Vasfi hepsi kendi insanımızdır. İçimizdeki değerler... Günaydın için klip çalışmalarımız bir hafta sürdü. Çok farklı mekânlar, farklı giysiler... Kısacası eskiyi yaşamak, yaşatmak istedim.

Eskiden insanımız sadece savaşlardan korkardı. Ama ne yazık ki günümüzde korkacak o kadar çok çirkinlikler oluştu ki saymakla bitmiyor. Özellikle yollarda kaybettiğimiz yakınlarımız bir trafik canavarı tutturduk gidiyoruz. Trafik mi canavarlaşan yoksa insanlık mı? Şarkımın içeriğinde güneşin en güzel doğduğu ülkeden Günaydın ve diyorum ki bir annenin çocuğuna sarıldığı gibi sarmaş dolaş insanlığı özledim. Gel sen de yüreğinde sevgiler oluştur. Kısacası sev sevebildiğince.

Kuru bir dalı, bir karıncayı kelebeği bir yaşlıyı, bir çocuğu sevmek ne güzel bir duygudur. Bütün yollar sevgiden geçer. Hep birlikte elele verdik. Aranjörlüğümü yapan çok değerli canım arkadaşım Erkin Hadimoğlu Yenitürkü grubundan Kıbrıslı, İstanbul’da yaşıyor. Bu şarkımın klibinde emeği geçen herkese (9 Eylül İlkokulu'na) müdürüne, öğretmenlere, çocukların ailelerine ve çocuklara klibimde yer alan herkese, Olgan Mustafa'ya isimlerini sayamadığım herkese milyonlarca teşekkürler.

Her doğan günde bir canın karnını doyurabilirsem, bir bitkiyi yeşertebilirsem, bir insanı mutlu edebilirsem, bilgi dağarcığıma bilgi aktarabilirsem kısacası faydalı olabilirsem işte o gündür ki mutlu olduğum gündür. Sağlıklı güzelliklerle dolu bir dünyanız olsun.

SİZİ SEVİYORUM...

Bu haber 3332 defa okunmuştur

:

:

:

: