SEX AND THE CITY

Başlığı İngilizce attım, kusura bakmayın. TV’lerin yıllarca süren dizi ve iki filmi ardından, herkesin bunun ne anlama geldiğini bildiğini tahmin ediyorum..
Başlığı İngilizce attım, kusura bakmayın.
TV’lerin yıllarca süren dizi ve iki filmi ardından, herkesin bunun ne anlama geldiğini bildiğini tahmin ediyorum..

Konum ne Sex and the City’nin ikinci filmi, ne de onlar..
Britanya’da yeni kabine kuruldu ya.. Uzun yıllardır unuttuğumuz seks skandalları da yavaş yavaş patlamaya başladı..

Malum seks skandalları, daha çok Muhafazakar Partiyle özdeşleşmiştir..
Bu kez skandalın kahramanı Liberal Demokrat Partili.. Koalisyonun küçük ortağının partisinde.. Ve bir bakan.. Enerji Bakanı Chris Huhne kahramanın adı.
Politikacı ancak milyoner bir iş adamı.. Dün apar-topar 26 yıllık karısı Vicky’den ayrılacağını açıkladı.. Skandallar gazetesi News of The World , Bakan Huhne ile basın danışmanını, bakanın Londra dışındaki evine girerken görüntüleyerek, haberleştirdi.. Pazar günü yayınlanan gazete, daha satışa çıkmadan çiçeği burnunda bakan, karısından ayrılacağını, ciddi bir beraberlik yaşadığını açıklama zorunda kaldı..
26 yıllık eşe rakip kişi, Huhne’nun basın danışmanı Carine Triminingham’dı.. 44 yaşındaki kirpi saçlı danışman, BBC’nin uzun yıllar ünlü müzik programı Top of the Pops’un da başıydı.. Huhne’nun karısından 13 yaş daha küçük sevgili, gazetecilik kökenli..

Gelelim bırakılan eşe.. Yunanistan doğumlu Vicky, öyle geleneksel politikacı eşlerine benzemiyor.. Ticaret Bakanlığında baş ekonomistliğe yükselen ilk kadın özelliği taşıyan 57 yaşındaki Vicky, ilk 2’si ilk eşinden toplam 5 çocuk annesi.. Oldukça zeki, çalışkan Vicky’nin bu ayrılıktan nasıl etkileneceği basına yansımasa da, 26 yıldan sonra oldukça sarsıldığı bilinen bir gerçek..

1980 ve 90’lı yıllarda iktidardaki Muhafazakar Parti dönemi, seks skandallarıyla dolu geçmişti.. İşçi Partisi zamanında da benzeri skandallar yaşansa, o dönemdeki kadar etkili değildi … Metres, sevgili, çocuklu sevgililer nedeniyle çok bakan görevini istemeyerek de olsa bırakmıştı..

Şimdi gözler yeni bakanda.. Huhne’na yakın çevreler bu skandalın, Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyona zarar vermesinden çok korktuğunu konuşuyor.. Bir yıldan fazla zamandır boşanmış Carine ile ilişkisini sürdüren ve bunu karısından saklamayı başaran Enerji Bakanının, istifası şimdilik uzak olasılık..
İstifa yerine, bu kez giden bakanın eşi.. Milyoner bakanın 7 evinde süren bu köşe-kapmacalı aşk serüveni, News of the World’e ulaşınca, bakan yakayı ele verdi..

Evet Muhafazakarlar iktidara gelir gelmez, Sex and the City filmini aratmayacak skandalları da beraberinde getirdiler.. Önce onlardan evli bir kadın milletvekilinin, kocasını genç bir erkekle aldattığı ortaya çıktı.. Şimdi de Liberal Demokratlar, ortaklarının peşinden gittiklerini kanıtladı..

“Yedi evli Huhne” diye anılan Enerji Bakanının, bu skandal ardından ne yapacağı, partisinin ona karşı tutumu merakla bekleniyor..
Benim merakım ise daha birkaç hafta önce kurulan bir kabinede önce masraf skandalıyla “gay”olduğu açıklanan bakanın istifası.. Şimdi de bir başka Lib.Demokrat bakanın evlilik dışı ilişkisinin ortaya çıkması.. Bakalım, başka bakan ve milletvekillerinin gardıroplarındaki iskeletler ne zaman ortaya dökülecek?

Muhafazakar ve Liberal Demokrat politikacılar, birbirlerinden eksik kalmadıklarını sesk skandallarıyla belli ediverdiler..
Sex and the City’nin ikinci filmi yapıldı.. Ancak Britanya’daki gerçek Sex and the City’nin bakalım kaç episode’u çıkacak.. Bu iktidar döneminde görüp, izleyeceğiz..
Bu haber 1024 defa okunmuştur

:

:

:

: