Bülent Günkut bir ekol

Sevgili Bülent Günkut’u anlatmak çok zor bir o kadar da güzel. Sayfalar dolusu kitaplara yazmalıyım bu denli başarılı yüreği güzel insan sevgili Bülent Günkut’u.

Sevgili Bülent Günkut’u anlatmak çok zor bir o kadar da güzel. Sayfalar dolusu kitaplara yazmalıyım bu denli başarılı yüreği güzel insan sevgili Bülent Günkut’u.
Güneyde kalmış denizi ve deniz ürünleriyle meşhur, Hala Sultan’ın memleketi Larnaka kasabasında dünyaya geldi. Babasını erken kaybetmenin acısını her zaman yüreğinde taşıdı. Anne ve anneanne tarafından büyütüldü kız kardeşiyle birlikte. O küçücük yaşında savaşı gördü. Birçok Kıbrıslı Türk gibi hayalleri vardı. Her zaman başı dik gökyüzüne doğru bakar, ben oralara yukarılara altın harflerle adımı gökyüzüne kazımalıyım derdi. Hayaller arzular peş peşe. Önce çok saygıdeğer büyük adam Hüseyin Kanatlıyı örnek aldı, diksiyon ve mikrofon açısından. Sonra ajansını kurdu, peş peşe başarılar başarıları kovaladı. Yıl 1980 İskele disko dans yarışmasında mikrofonla tanıştı, dost, arkadaş oldu. O gün bugün sahnelerin kralı oldu.

Önce sevgili Bülent Günkut çok önemli bir lise öğretmeni. Üniversite yıllarından sonra öğretmenliğe atandı. Toplumumuza faydalı yüzlerce öğrenci yetiştiriyor. Sevgi saygı çerçevesi içerisinde kurmuş olduğu ajansı ile sahne koreografisi tamamıyla kendi ürettiği fikirlerle başarılarına her geçen zaman diliminde daha büyük imzalar atıyor. Sahnedeki duruşu, diksiyonu, giyimi, birbiri ardına sıraladığı şiirsel sözcükler, bizlere aktardığı kültürel içerikli bilgiler inanılmaz keyifli. Bu kadar güzelliklere imza atarken kedi ülke sanatçısını her zaman destekleyen bir büyük adamdır Bülent Günkut. Festivaller ve yarışmalarda hep o var. Beş çayı saati o kadar çok güzel ki anlatamam. Büyüklerimizin kendisine biran önce altın mikrofon vermelerini yürekten istiyorum. Kültür Bakanlığı’nın görevidir bu denli başarılı insanımızı ödüllendirmek.
Sevgili Bülent Günkut 1982 yılında genç kız genç erkek yarışması, 1984 Miss KKTC, 1995 Bay Kuzey Kıbrıs, 1995 Barış Güzeli günümüze kadar başarılarla dolu sayısız yarışmalar düzenledi. 2008’de Avrupa’nın incisi inanılmaz büyük bir organizeye imza attı. Ama her şeyden önce o bir baba. İki oğlu ile birlikte hem arkadaş hem kardeş. Oğullarını anlatırken gözlerindeki ışığı görebiliyorsunuz.

Hayat arkadaşım çocuklarım ömrüm her şeyim diyor Bülent Günkut. Babasız büyümenin acısını yüreğinde taşısa da çocuklarına dört elle sarıldı, kanat gerdi. Hayat arkadaşım Bayan Günkut, çocuklarım benim nefes alışım diyor. Türkiye de birçok dosta sahip. Sevgili Bülent Günkut Başak Gürsoy, Neşe Erberk, Gaye Sökmen, Urkan Erez ve daha birçok kişi onun dostları. Her zaman, her yerde sevilen sayılan bizim içimizden kendi insanımız.

F.Ö: Sevgili Bülent Günkut sahneye çıktığın an ne düşünüyorsun?
B.G: Her zaman etkinliklerimin sıfır hata ile sonlanmasını ve bir başka etkinlikte yeni bir sayfanın açılmasını.
F.Ö: En sevdiğin yemek?
B.G: Deniz ürünü, Çin mutfağı
F.Ö: En çok sevdiğin renk?
B.G: Turuncu hatta ajansımın logosu turuncu rengi taşıyor.

F.Ö: Burcun nedir?
B.G: İkizler 3 Haziran doğum günüm.
F.Ö: en çok hangi ortamlarda dinleniyorsun?
B.G: Evim evim güzel evim.
F.Ö: Ağlayan bir çocuk görürsen ne yaparsın?
B.G: Çocuğun ailesini araştırırım. Çocuklar mutlaka ağlaya ağlaya büyürler ama bir büyük ağlarsa ona dayanamam. Bizler Kıbrıs Türklerinin gülmeye ihtiyacımız vardır. Günümüzde o kadar çok haksızlıklar yaşanıyor ki…
F.Ö: Kıbrıs türkü nerede olmalıydı?
B.G: Ne yazık ki hak ettiğimiz yerde değiliz. Bir Malta ya da bunun gibi küçük ülkeler bizden daha mutlu, daha refah ama biz neden bunları yaşıyoruz anlamış değilim.
F.Ö: Sevgili Bülent Günkut her geçen yıl birçok öğrenci yetiştiriyorsun bu nasıl bir duygu?
B.G: Benim için büyük bir onurdur. Anlatılması zor duygular.

Ben sevgili Bülent Günkut’u yürekten kutluyorum başarıların daim olsun. Her zaman her yerde başarı ve mutluluk yüreğinden eksilmesin. Sevgili Bülent Günkut.

Sizi seviyorum…
Bu haber 3239 defa okunmuştur

:

:

:

: